Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.06.2018 09:29
  • Son Güncelleme: 15.06.2018 09:29

'dan açıklaması

'nı Üsküdar'da kılan cami çıkışında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konusunda ise, "'de şu anda zaten bizim silahlı kuvvetlerimiz ciddi oranda profesyonel orduya geçmiş durumda hala da devam ediyor. Ama şimdi bu bedelli askerlikle ilgili de bir ihtiyacın olduğu ortada" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması
'nı Üsküdar'daki İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılan cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.Erdoğan bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine sorulan kalıcı sorusuna ise şu cevabı verdi:

"O tabii çok ayrı bir konu. Kalıcı bir bedelli askerlikten öte, bir defa bedelli askerliğin sınırı ne olacak, şartları ne olacak? Bu konuda tabii bunu belirleyecek olan bir yerde de herhalde biz siviller olmaktan öte askeri erkan. Yani Genelkurmay. Onlarla oturacağız, konuşacağız. Genelkurmay Başkanlığımız bize şu kadar asker gerekiyor dediği zaman biz kalkıp da Genelkurmay'ın bu talebini bir kenara koyamayız. 'de şu anda zaten bizim silahlı kuvvetlerimiz ciddi oranda profesyonel orduya geçmiş durumda hala da devam ediyor. Ama şimdi bu bedelli askerlikle ilgili de bir ihtiyacın olduğu ortada. Temennimiz o ki inşallah seçimlerden sonra bunu Türk Silahlı Kuvvetleri ile oturacağız, konuşacağız. İhtiyaç nedir? Yaş sınırları ne olacak? Bunları belirledikten sonra da bunun adımını atacağız."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.