Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.06.2018 04:27
  • Son Güncelleme: 02.06.2018 04:27

Taksicilerden Erdoğan'a 100 araçlık teşekkür konvoyu

'daki taksiciler, 'e ilişkin açıklamalarından dolayı Erdoğan'a teşekkür etmek için 100 araçlık konvoy oluşturup, Kısıklı'daki konutunun önüne geldi

Taksicilerden Erdoğan'a 100 araçlık teşekkür konvoyu

Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı , "Bu küresel, global sermaye ile yaptığımız mücadelenin nihayet sonuna erdik. Biz hükümetimize, devletimize, milletimize ve sayın mıza çok güvenmiştik, kendisine sonsuz teşekkürlerimizi iletmek için buraya toplandık." dedi.

'daki taksiciler, dün Yenikapı'daki ve 'nde Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliğinin iftar programındaki konuşmasında, 'e ilişkin açıklamalarından dolayı Cumhurbaşkanı 'a teşekkür etmek için 100 araçlık konvoy oluşturdu.

Saat 01.00'de Maltepe'de toplanan taksiciler buradan ve Üsküdar sahilini dolaşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kısıklı'daki konutu önüne geldi. Burada taksiciler adına açıklama yapan Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman, şunları söyledi:

"Dört yıllık mücadelenin sonunda bugün sayın Cumhurbaşkanımızdan sevinçli haberi aldık. Bu küresel, global sermaye ile yaptığımız mücadelenin nihayet sonuna erdik. 4 Haziran'da da zaten mahkememiz vardı. Biz hükümetimize, devletimize, milletimize ve sayın Cumhurbaşkanımıza çok güvenmiştik, kendisine sonsuz teşekkürlerimizi iletmek için buraya toplandık, hepinize çok teşekkür ediyoruz."

Açıklamanın ardından taksiciler Kısıklı'dan ayrılırken bir grup vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı beklemeye devam etti.

'ndaki incelemelerinin ardından Kısıklı'daki konutuna gelen Erdoğan, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları görünce aracını durdurdu. Aracından inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlarla bir süre sohbet edip fotoğraf çektirdi.

Erdoğan, daha sonra konutuna geçti.

"UBER MUBER DİYE BİR ŞEY YOK"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliğinin iftar programındaki konuşmasında, "Bir de bu UBER muber diye bir şey çıkmış. O iş bitti. Artık böyle bir şey yok. Geçenlerde bunu zaten Sayın Başbakan açıkladı. Bizim taksicilik sistemimiz var kardeşim, nereden çıktı bu iş? Avrupa'da varmış, bana ne Avrupa'dan. Bunun kararını biz vereceğiz. Bu konuyla ilgili Sayın Vali, bütün yetki sizde. İçişleri Bakanlığımız talimatı verdi. Öyle kendine göre yok özel taksicilik sistemi mi, Uber mi, bilmem ne, yok böyle bir şey ya, kusura bakmasınlar. Bunların üzerine trafik gidecek, gereğini yapacak. Çünkü biz taksilerimizin, taksicilerimizin hakkını birilerine kaptıramayız, yedirtemeyiz." ifadelerini kullanmıştı.

kalan karakter 1000

Taksi şöförü Niyazi Taksi şöförü Niyazi

Cumhurbaşkanımız bize her zaman destek olmuştur ancak müşteri ilişkilerimizi söylediği gibi kesinlikle çeki düzen vermemiz gerekiyor zira halk tarafından sevilmiyoruz adım atmamız lazım. İnşallah sayın cumhurbaşkanımızı bu konuda mahçup etmeyiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.06.2018 21:29
enver enver

tamam da bu şekilde de taksicilik olmaz. bir tarafında vergi vermeyen mal sahipleri diğer tarafta ezilen taksi şoförleri yolcuya hizmet nerede acaba? başka ülkelerde nasıl yapılıyor bu iş?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.06.2018 11:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.