Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.05.2018 07:06
  • Son Güncelleme: 17.05.2018 07:24

müjdesi

Seçim öncesi son toplantısını yapan Meclis Genel Kurulu tatile girdi. Tatile girmeden önce çıkarılan ile köprü ve otoyollardan kaçak geçişlerde geçişin 10 katına kadar uygulanan para cezası 4 kata düşürüldü.

Torba yasa müjdesi

Köprü ve otoyollarda kaçak geçişin cezası 10 kattan 4 kata düştü. Kaçak geçiş indirimi, Avrasya Tüneli ile halen çalışmaları süren üç katlı tüp geçişi de kapsayacak. Yasa yürürlüğe girmeden önce uygulanmış cezalar için de geçerli olacak bu düzenleme, cezası tahakkuk ettirilenler için ise geçerli olmayacak. Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) üzerinde Ankapark kurulu alan da 29 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bedelsiz tahsis edilecek. Tahsis edilecek bu alan üçüncü kişilere kiraya veya işletmeye verilebilecek. Seçim öncesi son toplantısını yapan Meclis Genel Kurulu kapandı.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne geçilecek 24 Haziran seçimleri öncesinde son toplantısını yapan Meclis'en geçen torba yasa, parlamenter sistemde kabul edilen son yasa olarak tarihe geçti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.