Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.03.2018 07:10
  • Son Güncelleme: 09.03.2018 15:26

İşte ’deki yabancı teröristler

Afrin sığınak olarak kullandığı tünel içindeki özel odada ele geçen 2 flaş bellek, çoğu 'li olan yabancı teröristlerin örgüte verdiği desteği ortaya koydu.

İşte YPG’deki yabancı teröristler

Afrin'de 9 şehidin verildiği Keltepe bölgesinde 'li teröristleYPG saflarındaki 422 yabancı teröristin 29'unun öldürüldüğü belirlendi.Teröristlerin isimlerinin yanında , silah eğitmeni, özel birliğinde görev yapmış, ağır silah uzmanı gibi ifadeler yazılı olduğu öğrenildi.

GİZLİ ODADAN ÇIKTI

1 Mart'ta Racu beldesindeki Keltepe'de sisli ve yağmurlu havayı fırsat bilen teröristler, gizlendikleri tünellerden sızarak askerlere saldırmış, çıkan çatışmada 100'ün üzerinde terörist etkisiz hale getirilirken 9 asker şehit olmuştu.

Keltepe bölgesinde arama-tarama faaliyeti gerçekleştiren askerler, hain saldırının yapıldığı tünellerde arama yaparken sözde 'sorumlular' için oluşturulmuş özel bir odada çıkan 2 flaş bellekte başta ABD'liler olmak üzere YPG içinde bulunan yabancı uyruklu teröristlerin isimleri ve fotoğrafları yer alıyordu. Fotoğraflar, terör örrütü ile ABD bağlantısını da bir kez daha gözler önüne serdi.
422 yabancı uyruklu terörist arasında, ABD'lilerin yanı sıra Fransa, Çin, Japonya, Cezayir, Kanada, İngiltere, Almanya, Hollanda, Danimarka, Slovenya, Avustralya ve İspanya vatandaşlarının da bulunduğu görüldü.

YPG saflarında ABD'li keskin nişancılar, silah eğitmenleri, ABD ordusunda görev yapmış ağır silah uzmanları ve ABD Özel Kuvvetler'de görev almış eski askerlerin olduğu da belirlendi. Kanadalı Hevi Piling isimli kadın teröristin yanında keskin nişancı olduğu, ABD'li Jamie Lane kod adlı teröristin silah eğitmeni olduğu yazılı. Damien Boudsommier ise Fransız ve BM adına Afganistan'da görev yapmış. Teröristler arasında bulunan Çin asıllı İngiltere vatandaşı Manchester Üniversitesi mezunu de dikkat çekti.

Çin asıllı İngiliz Huang Lei

Kanadalı keskin nişancı Hanna Bohman

ABD'li Jeremiah Woods ağır silah uzmanı

Kadın ve erkek yabancı teröristler birlikte

kalan karakter 1000

Ramiz Ramiz

Allah'ın izniyle bu şerefsizler Aslan Mehmet'imin tokadından nasibini alacaklar ha bir eksik ha bir fazla

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.03.2018 12:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.