Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.02.2018 13:09
  • Son Güncelleme: 25.02.2018 13:32

Yıldırım: "Kimse yanlış hesap yapmasın!"

Başbakan , 'de düzenlenen Muratreis Denizaltısı Kaynak Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Ege ve Akdeniz konusunda Rum Kesimi ve Yunanistan'a önemli mesajlar veren Yıldırım; "Kimse yanlış hesap yapmasın" dedi.

Yıldırım: Kimse yanlış hesap yapmasın!

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan , 'de Muratreis Denizaltısı Kaynak Töreni'nde konuştu.

Yıldırım'ın açıklamaları:

Alan terör örgütlerinden temizlenmektedir. Tamamen bölgeden temizlendikten sonra, evlerinden ayrılmak durumunda kalan ve Türkiye'de misafir ettiğimiz 350 bin Afrinli topraklarına dönecek, orada huzur içerisinde yaşamlarını devam ettirecekler.

Denizaltılar tamamlandığında uzun yıllar deniz kuvvetlerimize hizmet edecek. Proje, Alman-Türk ortaklığı ile devam ediyor. Gölcük'teki altyapı da iyileştiriliyor. Tersanenin özellikle denizaltı yapımında uzmanlaşmasının daha da gelişmesine fırsat tanınıyor. Türkiye özellikle son yıllarda her alanda yetkinliğini artırmaya devam ediyor. Savunma sanayinin yanı sıra, denizcilik, ticari denizcilikte de Türkiye önemli bir mesafe aldı. Bugün özellikle mega yat imalatında Türkiye bir marka oldu.

Denizcilikte bu hedefleri çok daha erken yakalayacağımız aşikardır.

"DENİZALTILARIN İNŞA SÜRECİ ÇOK UZUN"
Denizaltıların inşa süreci çok uzun. Aşağı yukarı 10 yılı buluyor. Bu çok uzun bir süre. Bu sürenin tekrar gözden geçirilmesi konusunda Deniz Kuvvetleri Komutanımızın bir inisiyatif almasını, sürenin 62 ay, topu topu bir denizaltı inşa ediyorsunuz, bu tedarik takviminin gözden geçirilerek mutlaka bu sürenin kısaltılması gerekiyor. Bu konuda istirham ediyorum. Ülkemizin karşı karşıya olduğu tehditleri dikkate alarak bir an önce bu denizaltılarımızın filomuza dahil edilmesinin zaruri olduğu kanaatindeyim.

EGE VE AKDENİZ MESAJI: HİÇ KİMSE YANLIŞ HESAP YAPMASIN
Bazıları, Ege'de, Akdeniz'de bir takım kompolar peşindeler. Şartlar ne olursa olsun Türkiye, Deniz Kuvvetleri olarak her hal ve şartta ülkesine yönelecek her türlü tehdidi bertaraf edecek güce sahiptir. Hiç kimse yanlış hesap yapmasın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.