Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.02.2018 14:04
  • Son Güncelleme: 14.02.2018 15:15

’yi terör destekçiliğinden yargılatacak 2 delil

, / üzerinden bölgedeki kirli planlarını hayata geçirmeye çalışırken bu örgütlerin terör örgütü ile bağının olmadığını iddia ediyor, fakat ABD'nin farklı kurumlarının raporları bu durumu yalanlıyor. İleride uluslararası alanda ABD'ye açılacak 'teröre destek' davasında en önemli kanıtlardan biri de bu raporlar olacak.

ABD’yi terör destekçiliğinden yargılatacak 2 delil

Amerikan istihbaratı 'den sonra , ​ Ulusal İstihbarat Direktörü tarafından ABD Kongresi'ne sunulan raporda da 'nin 'ya bağlı olduğu yer aldı.

ABD'nin kirli planları için taşeron olarak kullandığı terör örgütlerine para, eğitim ve silah verdiği herkesin bildiği bir gerçek. bir süredir ABD'nin teröre bu desteğini uluslararası alana taşıyarak dava açabileceğinden söz ediyor. ABD'ye açılacak teröre destek davasında elimizdeki en sağlam kanıtlardan biri bu 2 rapor olacak.KONGREYE SUNULAN RAPOR
ABD Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI) Daniel Coats tarafından ABD Kongresi'ne sunulan "ABD İstihbarat Topluluğunun Dünya Genelinde Tehditler Değerlendirmesi" raporunda YPG'nin "PKK'nın 'deki milis gücü olduğu" belirtildi.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Coats, Senato İstihbarat Komitesi'ndeki oturumda senatörlere ABD İstihbarat Topluluğunun Dünya Genelinde Tehditler Değerlendirmesi başlıklı raporu sundu.

Raporun Suriye ile ilgili bölümünde "PKK'nın Suriye'deki milis gücü olan YPG, muhtemelen bir tür otonom yapı arayışında olacak ancak Türkiye, Rusya ve İran'ın direnciyle karşılaşacak." ifadelerine yer verildi.

YPG'nin PKK'nın Suriye'deki uzantısı olduğu açık bir şekilde belirtilen raporda, örgütün otonom bir yapı kurma peşinde olduğunun belirtilmesi de dikkati çekti.

CIA DE "PKK UZANTISI" DEMİŞTİ
Son dönemde ABD'nin terör örgütü /PKK'ya verdiği desteğe ilişkin çarpıcı "itiraflar" ortaya çıkarken ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) internet sayfasında geçen ay sonunda yapılan güncellemede ülke profilleri bölümünde PYD/PKK'nın, "Suriye'deki yabancı kaynaklı terör örgütleri" arasında yer aldığı görülmüştü.

Buna göre, Suriye'deki yabancı terör örgütleri arasında PKK'yı da sayan CIA, Salih Müslim'i de "PKK'nın Suriye kolunun lideri" olarak göstermişti.

Önceki hafta kamuya açık basın brifinginde ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'in Afrin'deki PYD/PKK unsurlarıyla ilgili konuşurken doğrudan "PKK" ifadesini kullanmasının ardından Dışişleri Bakanlığından yalanlama yapılmaması da dikkati çekti.

kalan karakter 1000

Vatan Vatan

Köklerine benzin dökülüp ateşe verilesiceler...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.02.2018 15:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.