Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.02.2018 18:23
  • Son Güncelleme: 01.02.2018 19:19

'nin gurur günü! Başarıyla gerçekleşti

'nin hava savunmasında önemli görevler üstlenecek yerli füze HİSAR-A'nın test atışı, Milli Savunma Bakanı Canikli'nin katılımıyla 'da başarıyla gerçekleştirildi.

Türkiye'nin gurur günü! Başarıyla gerçekleşti

'nin yerli ve milli hava savunma füze sistemi Hisar-A'nın atış testi başarıyla gerçekleştirildi. 'daki atış testine Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de katıldı.

Hisar-A, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından yürütülmekte olan HİSAR Projeleri kapsamında hayata geçirildi. Hisar-A Milli Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi olarak Türkiye'nin güvenliği için büyük görev üstlenecek.CANİKLİ BİZZAT KATILDI
HİSAR-A'nın Test Füzesi atışına Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin de katılımıyla ROKETSAN ve ASELSAN tarafından Aksaray Bölgesindeki HİSAR Test Alanı'nda başarıyla gerçekleştirildi.
Tamamlanan testlerde HİSAR-A'nın Test Füzesi ateşlendikten sonra başarılı bir şekilde Füze Fırlatma Sisteminden ayrıldı. İtki vektör kontrolünde programlanan manevralarıyla uçuşuna devam eden test füzesi, ikinci darbe motorunu da havada ateşledikten sonra uçuşunu tamamladı. Füzenin uçuşu sırasında zorlu manevralar da başarı ile test edildi.ROKETSAN VE ASELSAN GELİŞTİRDİ
HİSAR Projeleri kapsamında füzeleri ROKETSAN; radar, elektro-optik, komuta kontrol, atış kontrol ise ASELSAN tarafından geliştiriliyor. HİSAR sistemleri etkili oldukları menzil ve irtifa zarfı içerisinde uçaklara, helikopterlere, seyir füzelerine, insansız hava araçlarına ve havadan karaya füzelere karşı etkili olacak.

kalan karakter 1000

dr dr

basasi olsa olmasa da ønemli degil yap kardesim olmasi hata nerde bul yine yap pes etme zamanin da arabaya benzin koymadi diye yatirim yapmayan beyinsizler gibi olma yada sen yapma biz satariz diye vatan satanlar gibi olma guclu olmak icin silah gucun iyi olacak atom nukler yada her seyi yok eden silah yap dunya yapiyor ise biz niye yapmiyorum bir køse de dursun bu kadar dusmanin var iken durma yap dunyaya sat asla yeni model satma iki uc model eskisini verilir usa yada silah satanlar gibi olmadi diye pes edilmez yaparsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.02.2018 02:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.