Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.01.2018 18:57
  • Son Güncelleme: 14.01.2018 19:32

'nin açıklamasına Cumhurbaşkanlığından sert tepki

'nin açıklamasına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan ilk yanıt geldi. Kalın, "Bu durumun kabul edilmesi kesinlikle mümkün değildir" dedi. Kalın, "Türkiye ulusal güvenliği için tedbirleri almaya devam edecek" açıklamasında bulundu.

ABD'nin YPG açıklamasına Cumhurbaşkanlığından sert tepki

'nin açıklamasına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan ilk yanıt geldi. Kalın, "ABD DEAŞ ile mücadele gerekçesiyle 'nın uzantısı olan PYD-YPG'ye verdiği desteği sona erdireceği yerde bu terör örgütünü meşrulaştırmaya ve bölgede kalıcı hâle getirmeye yönelik endişe verici adımlar atmaktadır. Bu durumun kabul edilmesi kesinlikle mümkün değildir" dedi. Kalın, "Türkiye ulusal güvenliği için tedbirleri almaya devam edecek" açıklamasında bulundu.

ABD'den YPG ordusuna ilişkin bir açıklama geldi. Koalisyon'dan, "Milislerden yeni bir sınır güvenlik gücü için çalışıyoruz. Yeni sınır güvenliği birimi 30 bin kişiden oluşabilir" açıklaması yapıldı.

Kararın arından bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, "Teröre karşı her türlü müdahale hakkımız mahfuzdur" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Amerika Birleşik Devletleri, 'DAEŞ ile mücadele' gerekçesiyle PKK'nın Suriye uzantısı olan PYD-YPG'ye verdiği desteği sona erdireceği yerde bu terör örgütünü meşrulaştırmaya ve bölgede kalıcı hale getirmeye yönelik endişe verici adımlar atmaktadır. Türkiye, ulusal çıkarları doğrultusunda güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirleri almaya devam edecektir. Bu çerçevede meşru hedef olan terör örgütlerine karşı yeri, zamanı ve şekli Türkiye tarafından belirlenmek üzere her tür müdahale hakkı mahfuzdur" açıklamasında bulundu.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

vtnds vtnds

abd'yi ortadoguya gomme vakti gelmistir,.!ayni zamanda ulkelerini de karistiralim,.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.01.2018 02:30
mehmet mehmet

terörü ABD kıtasına taşıyalımmmmmm. kısasa kısas.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.01.2018 19:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.