Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.01.2018 21:43
  • Son Güncelleme: 12.01.2018 22:42

'nün doğum günü hediyesi elinde patladı

, 'cü  ve 'ın bireysel başvurusunda hak ihlali kararı vererek oy çokluğuyla tahliyelerine hükmetti. 'nin kararı verdiği gün ise dikkat çekti.

FETÖ'nün doğum günü hediyesi elinde patladı

Teröristbaşı Fetullah Gülen'e övgüler düzen ve Türkiye'yi kanla, darbeyle tehdit eden ve 'ın tahliyelerini hükmeden 'nin kararı verdiği gün ise dikkat çekti. Karar 'cü Mehmet Altan'ın doğum günü olan 11 Ocak'ta verildi.

, FETÖ'cü Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın bireysel başvurusunda hak ihlali kararı vererek oy çokluğuyla tahliyelerine hükmetti. Yüksek Mahkeme, 6'ya karşı 11 üyenin oy çokluğuyla başvurucularla ilgili ihlal kararı verdi. Anayasa Mahkemesi, Şahin Alpay ile Mehmet Altan'ın tahliyelerine hükmetti. Dün gece ise İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi FETÖ sanığı Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın hakkında tutukluluğun devamına karar verdi.

FETÖ'DEN ALTAN'A DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ!
28 Şubat mağdurlarının başvuruları yıllardır beklerken FETÖ'cüler için AYM adeta seferber oluyor. Firari FETÖ'cü Can Dündar'la ilgili de 'hak ihlali' kararı vererek tahliye etmişti. Dündar ise tahliyeyi fırsat bilerek yurt dışına kaçmıştı. Aynı sistem Mehmet Altan ve Şahin Alpay için de kurgulanmak istendi. AYM, Altan ve Alpay'ın başvurularını dün karara bağladı ve 'hak ihlali' diyerek tahliyelerini hükmetti. Fakat tahliye kararında dikkat çeken bir detay göze çarptı. 11 Ocak doğumlu olan Mehmet Altan'ın tahliyesini hükmeden AYM'nin kararı FETÖ'nün doğum günü hediyesi olarak yorumlandı. Sosyal medya kullanıcıları AYM verdiği kararla 11. Cumhurbaşkanı'na da selam çaktığını vurguladı.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

Kalaycı Kalaycı

Bazı ülkelerde AYM hiç yok,Hükumet tamamen kaldırsın.Bu güne kadar ülkemize ne kadar faydası olmuş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.01.2018 16:29
AĞASI AĞASI

AYM mazlumlar ve canını ortaya koyanlar için ne zaman adil bir karar verecek.Ayrıca bu AYM nin yetkileri incelenmeli çıkarılacak bir yasa bunlara da kısıtlama getirilmeli.Yine ilk mahkemeler AYM nin bu SKANDAL kararına uymayarak AYM yi işlevsiz hale getirebilir,HSK bir açıklama yaparak emrindeki mahkeme üyelerine AYM nin bu kararına uymayabilecekleri konusunda destek açıklaması yapabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 13.01.2018 11:14
ihsan ihsan

bu aym bir türlü rayına oturmadı üyeleri iyi incelensin kripto fetö cü olmasınlar hsyk dikkat et

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 13.01.2018 10:22
mehmet mehmet

neden idam çıkartılmıyor? pislikle uğraşmaktansa bir seferde pisliği temizlemek daha muktedirdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 13.01.2018 09:30
ali ali

anayasa mahkemesi acilen incelenmeli

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 12.01.2018 23:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.