Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 04.01.2018 01:04
  • Son Güncelleme: 04.01.2018 01:05

'nden tam gaz algı operasyonu

Sözcü Gazetesi'nin üzerinden başlattığı alçakça algı operasyonuna, akıl almaz bir nefretle destek verdi. Gazete 24 saatte 24 Diyanet tweeti attı.

Cumhuriyet Gazetesinden tam gaz algı operasyonu

Dün, İşleri Başkanlığı üzerinden başlatılan oldukça çirkin ve art niyetli kampanya sırasında akıl almaz bir efor sarf etti.

Gazetenin Twitter adresinden, Diyanet hakkında 24 saatte 24 tweet atılması, nasıl bir nefret ve kin duygusuyla hareket edildiğini gözler önüne serdi.

ALGI OPERASYONUNU SÖZCÜ GAZETESİ BAŞLATMIŞTI
Sözcü gazetesinin, dün "Diyanet: 9 yaşındaki kız evlenebilir" başlığıyla dolaşıma soktuğu çarpıtma haber, gün boyunca algı operasyonuna dönüştürülmüştü.

Sözcü'nün çarpıtmasıyla, Twitter'da "diyanet kapatılsın" kampanyası başlatılmış, kampanya yine Twitter'ın Dünya Gündemi'nin ilk sırasına kadar taşınmıştı.

"BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPILMADI"
Diyanet ise konuyla ilgili açıklama yapmış, söz konusu ifadelerin "Dini Terimler Sözlüğü" isimli yayından alıntılanıp çarpıtıldığı, Diyanet'in konuyla ilgili tavrının net olduğu ifade edilmişti.

DİYANET: DEFALARCA BU KONUDAKİ GÖRÜŞÜMÜZÜ KAYDA GEÇİRDİK
Açıklamada, kurum tarafından düzenlenen Din Şuraları ve İl Müftüleri Seminerleri gibi üst düzey toplantıların sonuç bildirgelerinde, kız çocuklarını erken yaşta evlendirmenin asla dini referanslarla desteklenemeyeceğinin defalarca kayda geçirildiği bildirilerek, Din İşleri Yüksek Kurulunun görüşünün de bu yönde olduğuna işaret edilmişti.

TWITTER'DA "DİYANET KAPATILSIN" KAMPANYASI
Sözcü Gazetesi'nin söz konusu düzmece haberinin ardından, iddialar gün boyunca yerli ve yabancı bazı internet sitelerinde dolaşıma sokulmuştu.

Gazetenin kasıtlı tezviratının ardından, Twitter'da da eş zamanlı "Diyanet kapatılsın" kampanyası başlatılmıştı.

DÜNYA GÜNDEMİNE BİLE SOKTULAR
"DiyanetKapatılsın" şeklinde başlık saatlerce TT listesinde ilk sırada tutulmuştu. Başlık aynı zamanda Dünya Gündemi'nde de ilk sırada yer almıştı.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

VATANSEVER VATANSEVER

gavurların sözcüsü

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.01.2018 08:51
mehmet mehmet

ulkeye ihanet edenlerin tweet leri ne yapilip edilip medyayi control edenler tarafindan ilk siraya yerlestiriliyor. ULKEYE IHANET ETMEK ISTEYENLERE DISARIDAN COK CAZIP TEKLIFLER VAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.01.2018 03:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.