Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.12.2017 17:38
  • Son Güncelleme: 31.12.2017 18:23

: "Erdoğan fevkalede bir iş çıkarıyor"

Yunan asıllı Müslüman akademisyen , "Allah bu samimi yöneticileri korusun ki dünya barışı ve adaleti sağlansın. Benim gördüğüm kadarıyla Erdoğan fevkalade bir iş çıkarıyor." dedi.

Hamza Tzortzis: Erdoğan fevkalede bir iş çıkarıyor

İngiltere'de yaşayan Yunan asıllı Müslüman akademisyen , "Allah bu samimi yöneticileri korusun ki dünya barışı ve adaleti sağlansın. Benim gördüğüm kadarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan fevkalade bir iş çıkarıyor. Yapmamız gereken şey güç sahibi her türlü insanın adalet, barış ve eşitlik sağlamaları için dua etmek." diye konuştu.

Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul Temsilciliğince düzenlenen "Birlik" konulu konferansa katılmak üzere geldiği İstanbul'da AA muhabirine konuşan Tzortzis, ABD Başkanı Donald 'ın 'ü "İsrail'in başkenti" tanıma kararına değinerek, bundan daha kötü durumların bulunduğunu söyledi.

Endişelenmemiz gereken mesele bu değil, Kudüs yıllardır işgal ediliyor, buna yoğunlaşmalıyız." ifadelerini kullandı.

"KENDİMİ ÇOK GÜÇSÜZ HİSSETTİM VE AĞLAMAYA BAŞLADIM"
Birkaç yıl önce Kudüs'e gittiğini güvenlikten geçerken kendisine silahlar doğrultulduğunu kaydeden Tzortzis, "Kendimi çok güçsüz hissettim ve ağlamaya başladım. Fakat fark ettiğim başka bir şey bu zalimlerin içlerinde büyük korku ve endişe barındırdıkları oldu." şeklinde konuştu.

"TRUMP'I DEĞİL DİNİNİZİ CİDDİYE ALIN, ONU GÖRMEZDEN GELİN"
Trump'ın açıklamalarına itibar edilmemesi gerektiğini, onu ciddiye almayacaklarını söyleyen Tzortzis, "Bizim kendi değerlerimiz var, biz kötülüğe iyilikle karşılık veririz. Trump'ı değil, dininizi ciddiye alın, onu görmezden gelin. Asıl kalbinizi ve eylemlerinizi doğrultmaya yönelin ve her şey herkes için iyi olacak."değerlendirmesinde bulundu.​Tzortzis, Türkiye'ye davet edilmenin onur verici olduğunu, Türkiye'yi çok sevdiğini vurguladı.

"ERDOĞAN FEVKALEDE BİR İŞ ÇIKARIYOR"
Cumhurbaşkanı 'a büyük saygı duyduğunu dile getiren Tzortzis, şunları kaydetti:

"Allah bu samimi yöneticileri korusun ki dünya barışı ve adaleti sağlansın. Benim gördüğüm kadarıyla Erdoğan fevkalade bir iş çıkarıyor. Yapmamız gereken şey güç sahibi her türlü insanın adalet, barış ve eşitlik sağlamaları için dua etmek."

"İNSANLARI İSLAM'A DAVET ETMEK ONUR VERİCİ"
Hamza Tzortzis, insanları 'a davet etmenin onur verici olduğunu belirterek, "Bu hak edilen bir şey değil, Allah'ın bir nimetidir. Bazen bu pozisyonu çok çalışarak, Allah'a layık olarak hak etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Ama öyle değil, Allah'ın bize ihtiyacı yoktur, biz ona ihtiyaç duyarız. Bu yolda en ufak bir samimiyetle yürüyebiliyor olmak bile çok büyük bir nimettir."dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.