Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.12.2017 20:30
  • Son Güncelleme: 30.12.2017 20:30

, 'dan ayrıldı

, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü () üyeliğinden çekildi. İsrail ayrılma kararına ilişkin, UNESCO'nun topraklarında taraflı tutum sergilediğini ve tarihi korumadığını gerekçe gösterdi.

İsrail, UNESCO'dan ayrıldı
Başkanı Audrey Azoulay tarafından yayınlanan bildiride 'in, üyelikten çekildiği açıklandı. Azoulay, İsrail Hükümeti'nin 12 Ekim 2017'de ilan ettiği kararın, bugün yürürlüğe girmesiyle çekilmesinin ardından derin üzüntü duyduklarını ifade etti.

Ayrıca ABD'de "İsrail karşıtı tutumu" ve "yapısal reform ihtiyacı" nedeniyle ayrıldığını açıklamıştı. Öte yandan, İsrail 16 Eylül 1949'dan günümüze UNESCO üyeliğinde yer almıştır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.