Bugünkü
Takvim

Tekneyle kontrollü kaçış

16 Temmuz sabahı korumalarını birinci köprüye gönderdi. “Silah sesleri geliyor” haberi üzerine de tekneyle Ataköy Marina’dan Pendik’e geçti. Oradan da karayoluyla Ankara’ya gitti

  • Güncel
  • 30.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.10.2017 02:57
ABONE OL
Tekneyle kontrollü kaçış

CHP Genel Başkanı 'nun 16 Temmuz sabahında darbecilerden kontrollü kaçışına ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu Boğaziçi Köprüsü'ne korumalarını gönderdi. Darbeci askerlerin burada olduğunu ve halen silah sesleri geldiğini haber aldı. Her 2 köprüyü de kullanamayacağını anlayan Kılıçdaroğlu tekne ile Pendik'e geçti. Burada bekleyen araç da Kılıçdaroğlu'nu Ankara'ya götürdü. İşte detaylar:

BAŞKA OTEL ARAMADI
Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe girişimini Ankara'dan İstanbul'a geldiği sırada uçakta öğrendi. Uçak indikten sonra Kılıçdaroğlu VİP salonuna geçti. Genel Başkan, daha önce kamuoyuna yansıdığı gibi önce kendisini almaya gelen araca doğru yürüdü fakat birden geri dönerek VİP misafir salonuna yöneldi. Çünkü bu sırada VİP nizamiyesi 2 tank tarafından kapatılmıştı.

VİP dinlenme salonunda 9 dakika bekledi. Bu sırada koruma müdürü Koray Aslan ve yanındaki 2 kişi, VİP nizamiyesini kapatan 2 tanka doğru yöneldi. Korumalar nizamiyeye gittikten kısa bir süre sonra tanklar çekildi. Kemal Kılıçdaroğlu da Atatürk Havalimanı'nı terk ketti.

Kılıçdaroğlu'nu karşılamaya gelen isimler arasında Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da vardı. Kılıçdaroğlu Beşiktaş Barbaros Caddesi'ndeki bir otelde rezervasyonu olmasına rağmen Başkan Kerimoğlu'nun havalimanına yakın noktada bulunan Yeşilköy'deki evine geçti. Daha önce iddia edildiği gibi otel arayışı hiç olmadı. Darbecilerin karşısına çıkamayan Kılıçdaroğlu geceyi burada televizyon başında geçirdi.

Kılıçdaroğlu'nun sabah saatlerinde Ankara'ya nasıl gidilebileceğinin çaresi aranmaya başlandı. Öncü koruma ekibi eski adıyla Boğaziçi Köprüsü'ne gönderildi. Giden öncü ekip, "Burası halen kapalı, silah sesleri geliyor, sakın buradan gelmeyin" haberini verince Kılıçdaroğlu deniz yolunu kullanmaya karar verdi.


Kılıçdaroğlu'nun marinada beklediği anları, Bakırköy Belediye Başkanı paylaşmıştı...

MARİNADAN PENDİK'E
Ataköy Marina'dan Kemal Kılıçdaroğlu için bir tekne ayarlandı. CHP lideri, ekibi ile tekneye binip Pendik'e geçti. Böylece Genel Başkan Boğaziçi Köprüsü'ndeki darbecilerle karşılaşmamış oldu. Pendik'ten Kemal Kılıçdaroğlu'nu alan bir başka araç da karayolu ile Ankara'ya götürdü.

Nazif Karaman-Sabah

kalan karakter 1000

Türkiyem Türkiyem

Bu adamın ar damarı çatlamış elli defa yenildi seçim kaybetti hala seçim falan diyor. Rakibin de kalitelisi lazım olmuyor artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.10.2017 11:37
ihsan ihsan

erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır tam kılıçtaroğluna layık

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.10.2017 09:33
vatandaş vatandaş

bazı insanlar yetim malı edebiyatı yaparlar helal lokmadan bahsederler,adalet falan derler ya bunlar edebiyattan öte değildir.o yetim malının içersinde hesap günüde vardır.o gün ki çok şiddetlidir.hadi şimdi o hesap gününün içersine 2 milyonluk telefon görüşmelerinide koyalım.bu şimdi adalet değilmi,yetim malı değilmi,helal falan değilmi.bu işler başka edebiyat demagoji başka.o hesap günü ki o bambaşka.sen hangi adaletten bahsediyorsun.ssk mı o da bambaşka.hani bir filmde biri bağırıyordu ölümde var.var varda ölümden sonra hesapta var.ama inananlara.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.10.2017 08:00
temel temel

bu adam dan asla lider olmaz kus kadar yurek yok pof desen ulkeyi de birakip kacar yada teslim eder ancak chp gibi basit partiye lider olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.10.2017 04:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.