Bugünkü
Takvim

Rezil sergiye büyük tepki

İstanbul Bienali’nde hem İslam’a hem de milli değerlerimize hakaret niteliği taşıyan sözde sergiye halk büyük tepki gösterdi. Serginin yapıldığı mekana gelen bir grup vatandaş protesto gösterilerinde bulundu.

  • Güncel
  • 23.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.10.2017 09:03
ABONE OL
Rezil sergiye büyük tepki

İstanbul Bağlarbaşı'ndaki Abdülmecid Efendi Köşkü'nde 15. İstanbul Bienali kapsamında sergilenen Ömer Koç koleksiyonundaki çıplak heykel ve resimler başta Osmanlı Hanedan ailesi olmak üzere halkın tepkisini çekti. Dün öğleden sonra köşke gelen bir grup vatandaş rezil sergiyi protesto edip slogan attı. Göstericiler 15 dakika süren protestonun ardından köşkten ayrıldı.

'BU BİR FÜTÜRSUZLUK'
Köşkün odalarında asılı hat sanatının eşsiz örneklerinin hemen yanında sergilenen ahlak sınırlarını zorlayan koleksiyon sosyal medyada da eleştirilerin hedefi oldu. II. Abdulhamit Han'ın torunlarından Nilhan Osmanoğlu, sosyal medya üzerinden sergiyi eleştirerek "Son Halife Abdülmecid'in evinde Koç tarafından açılan sergi durdurulmalı! Sanat adı altında rezalet!" mesajını paylaştı.

Osmanlı Hanedanı'nın bir diğer üyesi Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu da bu saygısızlığı kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirterek "Ömer Koç'un koleksiyon sergisi sanat sergisi değil tam bir rezalet! Yapılan bu fütürsuzluktan sonra yine anladık ki bu ailenin dedelerimize olan kini hâlâ dipdiri ve şuursuzcadır. Bizler Hanedan Ailesi mensupları olarak sanata ve sanatçıya karşı değiliz." açıklamasında bulundu.

kalan karakter 1000

vatan vatan

cıplaklık sanatsa soyunsun ordakı herkes al sana sanat malesef bu ulkede parası olan herkes ıstedıgı yerde ıstedıgı seyı yapabılıyor ıyı sultan ahmet camıınde yapmamıs bu sergıyı bunlarda suc yok bunları denetımsız ızını verenlerde var suc

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.10.2017 12:44
Mehmet TUNÇ Mehmet TUNÇ

PROVAKASYONLARA DİKKAT. AMAN DİKKAT!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.10.2017 12:29
Rahşan Rahşan

Koç ailesinin zihniyeti belli. Kime hizmet ettikleri de belli. Saygısızlar.. Bu sergiye izin verenler biran önce bu yanlıştan dönmelilerdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.10.2017 11:56
METİJ METİJ

KOÇ AİLESİ şirket yönetiyor OSMANLI DEVLETİ DÜNYAYI yönetiyordu sen DEVLETLE uğraşırsan ayağın kayar basamaklardan tek tek düşersin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.10.2017 11:12
MİSAFİR MİSAFİR

Sanat değil SATAN galerisi. şeytan Müslüman bir ülkede galeri açsa ancak böyle bir galeri açabilir. Hem de İslam'ın kalesi, Müslümanların lideri Türkiye'de! Bakalım devletimiz ne yapacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.10.2017 10:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.