Bugünkü
Takvim

'cü kalleş açık açık tehdit etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı'ndaki TÜRKSAT'a giderek yayınları kesmeye çalışan darbeci kalleş mahkemedeki son sözünde açık açık tehdit ederek, "Bu karar bir başlangıçtır. Bundan sonra herkes beklesin ve görsün" dedi

  • Güncel
  • 23.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.10.2017 19:13
ABONE OL
FETÖ'cü kalleş açık açık tehdit etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Ankara Gölbaşı'ndaki TÜRKSAT'ın yayınlarını kesmeye çalışan, 4'ü firari 5'i sivil 17 kişinin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, asker sanıklardan 8'ine 3'er kez, 5 sivil sanığa birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis verdi. Mahkeme, ayrıca asker sanıkları farklı suçlardan toplam bin 463'er kez hapis cezasına çarptırdı. Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bir önceki celsesine sanıkların savcılık mütalaasına karşı savunmaları alındı.

TEHDİT GİBİ SON SÖZLER
Bugünkü celsede sanıklara son sözleri soruldu. Sanıklardan birçoğu adil yargılanamadıklarını ileri sürerek, "Asıl mahkeme olan Mahkeme-i Kübra'da görüşürüz" dedi. Sanıklardan son sözünde, "Benim vicdanım rahat, yatağımda rahat uyuyabiliyorum. Yattığında rahat uyuyamayanlar düşünsün. İlla bir karar vereceksiniz. Vereceğiniz karar asla bir son değil. Bu karar bir başlangıçtır. Bundan sonra herkes beklesin ve görsün"dedi.

MAHKEME KARARINI AÇIKLADI
Son sözlerin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, 13 sanığa 'Anayasayı ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Heyet, TÜRKSAT personelleri Ahmet Özsoy ile Ali Karslı'nın şehit edilmesi nedeniyle asker 8 sanığa ayrıca 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini kararlaştırdı. Mahkeme, asker 8 sanığa müştekilerin sayısına göre, "Öldürmeye teşebbüsten' suçunda 333'er yıl, 'Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçundan 540'ar yıl, 'yağma' suçundan 580'er yıl, 'mala zarar verme' suçundan 6'şar yıl ve 'kamu malına zarar verme' suçundan, 4 yıl 6'şar ay hapis cezası verilmesini kararlaştırdı. Böylece asker 8 sanığa toplam 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve bin 463 yıl 6'şar ay hapis cezası verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.