Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 19.10.2017 09:00

"Üst akıl"ın aklını alan gözaltı!

Çözüm sürecini baltalayan isimlerden biri olan ve HDP'nin akıl hocalığını yaparak seçim sürecinde "Seni Başkan yaptırmayacağız" sloganını HDP'lilerin kulaklarına üfleyen Kızıl Soros lakaplı gözaltına alındı.

Üst akılın aklını alan gözaltı!

Gaziantep'ten uçakla İstanbul'a dönen işadamı Kavala'ya, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Atatürk Havalimanı'nda gözaltı işlemi uygulandı.

Daha sonra Kavala, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine getirildi.

UÇAKTA GÖZALTI

Kavala'nın Gaziantep'te Alman Goethe Enstitüsü ile birlikte gerçekleştirilmesi planlanan bir projenin toplantısından döndüğü sırada gözaltına alındığı ifade edildi. Polisin Kavala'nın uçaktan inmesine izin vermeden, uçağa binerek gözaltı yaptığı bildirildi.

OSMAN KAVALA KİMDİR?

halkın çoğunluğu tarafından Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı olarak tanınan bir iş adamı. Pek bilinmeyen tarafları ise çok derin.

TERÖRİSTBAŞI ÖCALAN'A SELAM

Çözüm süreci döneminde Ahmet Türk'ün Abdullah Öcalan'a önerdiği rehber isimlerden birisi de Osman Kavala'ydı. Sırrı Süreyya Önder'den Abdullah Öcalan'a selam gönderen Osman da kendisiydi.

"SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ"IN FİKİR BABASI

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın son yıllarda dilinden düşmeyen 'Seni başkan yaptırmayacağız' sloganını, Sırrı Süreyya Önder'e aşılayan da aslında Osman Kavala'nın olduğu belirtilmişti.

İLK İŞLERİNDEN BİRİ TSK'NIN F-16 İHALESİNE GİRMEK OLDU

Babasının vefat etmesinin ardından aile şirketinin başına geçen Osman Kavala, TSK'nın F-16'larının koruma sistemlerinin geliştirilmesi ihalelerini alması olur.

Kavala, LORAL firmasının ürettiği bir sistemin F-16'larda kullanılacağını öğrenince 150 milyon dolar sermayeyle bu firmayla ortak olup MİKES şirketini kurar. Aralık 1988'de 345 milyon dolarlık F-16 modernizasyonunun 160 uçaklık ilk paket ihalesi sonuçlanır ve ihaleyi MİKES kazanır.

HOLLANDA'NIN TÜRKİYE DÜŞMANI SİYASETÇİLERİ ÇILDIRDI

2014''ten bu yana Hollanda'da İşçi Partisi'nin Avrupa Parlamentosu üyeliğini yapan Kati Piri, Twitter hesabından Osman Kavala'nın alınmasına tepki gösterdi.

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri, "Osman Kavala'nın İstanbul'da gözaltına alınması çok rahatsız edici. Avrupa Parlamentosu'nda serbest bırakılması için acil çağrı başlatılmasını teklif edeceğim" şeklinde açıklama yaptı.

Kati Piri daha önce Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında çirkin sözler de söylemişti. 16 Nisan yapılan referandum için demokratikliğin bittiği yönünde görüş bildiren Piri, Türkiye'nin AB'ye alınmaması yönünde çalışacağını da belirmişti.

HOLLANDA KAVALA İÇİN TUTUŞTU

Bir zamanlar Gezi olaylarını Avrupa Parlamentosu'na taşıyan, Türkiye'de 2014'te yapılan yerel seçimler için AB'nin gözlemci göndermesi gerektiğini söylemiş, Macar asllı bir Hollandalı; Marietje Schaake. Aynı zaman da Avrupa Parlamentosu üyesidir.

Osman Kavla'nın gözatına alınmasının ardından Schaake, "Hangi dayanakla gözaltına alındı." diyerek hemen harekete geçileceğini belirtti.

ABD'ye iliştirilmiş sözde gazeteci Amberin Zaman da Kavala'nın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Ece Temelkuran da, teröristbaşı Abdullah Öcalan'a rehber isimlerden olan Osman Kavala'yı "barış ve özgürlük için çalışmış" gibi alçak bir ifadeyle savundu.

kalan karakter 1000

medeniyetiniz   batsın, medeniyetiniz batsın,

SUÇU OLMASA GÖZ ALTINA ALINMAZDI HERHALDE ,NİYE SUÇU BELLİ OLAN BİRİNİ KORUYORSUNUZ ,HAİNLER TOPLULUĞU AJANLARINIZI BİR BİR TOPLUYORUZ ,ÖYLE YAPTIKLARINIZ YANINIZA KAR OLARAK KALMIYACAK ,BUNU BÖYLE BİLİN HAÇLI IRKÇI İTLER,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2017 16:49
ağası ağası

Bu adam Fethullahçı hainlerin bile üzerinde operasyon kabiliyetine sahip bir hain.İyi OLMUŞ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2017 15:29
ihsan ihsan

piri sahip çıktığına göre bu herif hainin biri atın içeri

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.10.2017 11:42
Selim Selim

İt ürür kervan yürür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2017 10:44
HALİS HALİS

Ona destek olanlarıda içeri alsınlar...nede olsa arkadaşları...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2017 10:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.