Bugünkü
Takvim

İmhacı Zek

17 Aralık kumpası anında çöktü. ’cülerin foyalarını gizlemek için yaptıkları yeni görüntüler ortaya çıktı. , 20 ve 21 Aralık’ta şubeye gitti. Onun ayrılmasından dakikalar sonra 11 numaralı odadaki belgeler imha edildi.

ABONE OL
İmhacı Zek

FETÖ'nün hainleri ilk darbe girişimlerini emniyet mensubu ve savcı kılığında 17 Aralık'ta denemişti. Seçilmiş hükümeti devirmek için sahte belgelerle düzenlenen kumpas daha ilk günden inandırıcılığını yitirirken, İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı gibi isimler kısa sürede dosyalardan alındı. Yalanlarının ortaya çıkacağını anlayınca panik yapan polisleri ise abilerinden gelen talimatlarla kumpas dosyalarını emniyetten kaçırdı. Kaçırılan dosyaların Metin Topuz ve FETÖ'cü polislerle beraber ABD'de savcılara taşındığı anlaşıldı. Bazı belgeler ise emniyetin içinde imha edildi. Bu noktada devreye 'ün girdiği anlaşıldı.

11 NUMARALI ODA
O dönem İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili olan Öz, 20 Aralık 2013 tarihinde, saat 10:55'te Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gitti. Saat 11:02'de şubeden ayrıldı. 11:09'da ise Nitelikli Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde görevli polis memuru Abdullah Yıldız'ın elinde üç adet klasörle 11 numaralı odadan çıktı. Yıldız dakikalar sonra şubeden ayrıldı. Ertesi gün akşam saatlerinde Öz, bir kez daha şubeye geldi. Kısa süre içeride kaldı. Öz'ün ayrılmasından hemen sonra 21 Aralık 2013 tarihi saat 20:23 ve 20:44 aralığında Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz bir önceki gün olduğu gibi yine 11 numaralı odadan elinde evraklarla çıktı. Oda önünde bulunan kağıt kıyma makinesinde imha işlemi yaptı.TARİH:20/12/2013
SAAT: 10.55
Nitelikli Dolandırıcılk Büro Amirliği'nde çalışan polis memuru Abdullah Yıldız, elinde üç klasörle 11 numaralı odadan çıktı.
SAAT: 11.09
Abdullah Yıldız, dakikalar içinde Zekeriya Öz'ün ardından üç mavi klasörle beraber şubeyi terk etti.


TARİH: 21/12/2013
SAAT: 20.11


SAAT: 20.44

Kenan KIRAN

kalan karakter 1000

ozan ozan

akaydını unutmayın. Menderes türele Antalya Belediye Başkanlığını teslim etmeden evvel Kamyon dolusu klasör yakmıştı. HATIRLATIRIM Belediiyeye her hafta atık arabası gelip geri dönüşüm malzemeleri topluyordu. bu üstün hizmetlerine bağlı olarak millet vekili yapıldı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.10.2017 10:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.