Bugünkü
Takvim

roman

TAKVİM 17-25 Aralık kumpası öncesi ve sonrasında ’cü teröristlerin görüntülerine ulaştı. Kumpasın 13 Aralık gecesi planladığı ortaya çıktı. 18 Aralık’ta ise hainler tüm kumpas dosyalarını çuvallarla kaçırdı

ABONE OL
FETÖroman
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 17-25 Aralık yargısal darbe girişiminin arkasında kimlerin bulunduğunu tespit etmeye yönelik soruşturması genişliyor. ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz'un tutuklandığı, ABD İstanbul Konsolosluğu güvenlik görevlisi Mete Cantürk hakkında gözaltı kararı verilen soruşturmada; 17-25 Aralık soruşturmasına bakan 'nün polis amirlerinin irtibatları didik didik araştırıldı. Topuz ve ABD'li ajan Jason Sandoval'ın da sık sık ziyaret ettiği İstanbul Emniyeti'nin 25 Aralık 2013 ve öncesindeki 3 aylık dönemi kapsayacak şekilde kamera kayıtlarının incelenmesinde önemli bulgulara ulaşıldı. İşte kumpasın şok detayları:

12 Aralık 2013 SAAT 15:31: 17 Aralık savcısı Celal Kara, 17 Aralık kumpasını yöneten Kazım Aksoy'un odasına girip 4 saat 45 dakika görüştü. Görüşme sırasında kimliği tespit edilmeye çalışılan bir kişi toplantıya mavi dosya getirdi

13 Aralık 2013 SAAT 20.52: Kara, 3 saat 24 dakika boyunca 17 Aralık kumpasının polis ayağında yer alan Mehmet Akif Üner, Mehmet Fatih Yiğit ve Hüseyin Korkmaz'la görüştü.

13 Aralık 2013 SAAT 10.44: FETÖ'cü Savcı Muammer Akkaş, İstanbul Emniyeti'ne geldi. 17-25 Aralık kumpasında yer alan komiser yardımcısı Mehmet Fatih Yiğit ile birlikte şube müdür yardımcısı Kazım Aksoy'un odasında 4 saat 57 dakika toplantı yaptı.

18 Aralık 2013 SAAT 13.07: 17 Aralık yargı darbe girişimin ardından Yakup Saygılı'nın, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevinden alınması ve yerine Hakan Sıralı'nın atanmasının ardından İstanbul Emniyeti'nde FETÖ'cü polis amirlerinin yaşadığı panik kamera kayıtlarına yansıdı. 18 Aralık 2013 tarihinde Saygılı'nın saat 13:05 sıralarında şube hizmet katından ayrıldığı, saat 13:07:50 sıralarında Sıralı'nın makam odasında bulunduğu esnada FETÖ'cü polis amirlerinin delilleri yok etmeye başladıkları tespit edildi.

18 Aralık 2013 SAAT 13.08: 17-25 Aralık kumpasında yasadışı dinleme ve teknik takip işlemlerini yapan Teknik Takip ve İzleme Büro Amirliğinde görevli komiser Mustafa Demirhan, başkomiser Arif İbiş ve başkomiser İsmail Arpacı'nın kapıdan yeni atanan Sıralı'nın bulunduğu koridor ve odasını gözetledikleri tespit edildi. Bu esnada emniyet amiri İbrahim Şener, Sıralı'nın odası gözetlerken Teknik Takip ve İzleme Büro Amirliğinde görevli polis memurları Şakir Parpar ve Ufuk Sağdıç kumpas dosyalarını çuvallar içinde koşarak kaçırdı.

21 Aralık 2013 SAAT 20.23: 17 Aralık darbe girişiminin başarısız olmasının ardından komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz 11 numaralı odadan elinde evraklarla çıktı ve oda önünde bulunan kağıt kıyma makinesinde imha işlemi yaptı. Kaçırılan tüm dosyaların Topuz ve Sandoval gibi isimlerin aracılığıyla ABD'ye verildiği iddia edildi.BAVULLARA KOYDULAR
ÇUVALLARA DOLDURDULAR
ARKALARINA BAKMADAN KAÇTILAR
FETÖ'cülerin arkalarına bile bakmadan kaçtığı koridorlarda yakın zaman önce ABD Konsolosluğu çalışanı Metin Topuz ve ABD ajanı Jason Sandoval geziniyordu.

Kenan KIRAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.