Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 15.10.2017 12:53

TSK orayı kuşattı: Kaçacak yerleri kalmayacak

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kuşatılan , bölgede geçişlerin kontrol edilebileceği çok önemli bir konuma sahip olduğu ortaya çıktı.

TSK orayı kuşattı: Kaçacak yerleri kalmayacak

Suriye sınırını geçen Mehmetçik, İdlib'in yanı sıra operasyonu için de hazırlıklarını sürdürüyor.

BEREKET DAĞI KUŞATILDI
Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin elinde bulunan Afrin'i de alarak bölgeyi terörden temizlemeye hazırlanan Mehmetçik, ilk olarak bölgede stratejik öneme sahip olan 'nın kuşattı.

Türkiye sınırına 30 kilometre uzaklıktaki dağı çembere alan TSK, bölgedeki ÖSO güçlerine destek olarak Fırtına atışlarını da sürdürüyor.

BEREKET DAĞI'NIN STRATEJİN ÖNEMİ
Afrin-Halep, Afrin-İdlib geçişlerinin sağlandığı ve Türkiye sınırına da oldukça yakın olan Bereket Dağı, bölgenin koridoru olarak görülüyor.

KAÇACAK YERLERİ KALMAYACAK
Bereket Dağı'nın alınması, olası bir operasyonda PYD'li teröristlerin tüm çıkışlarının da kapatılması anlamına geliyor.

Astana görüşmelerinde de Özgür Suriye Ordusu'na teslim edilmesi istenen Bereket Dağı, bunun kabul görmemesi üzerine kuşatıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.