Bugünkü
Takvim

Şampanya kör etti!

, eğlenmeye gittiği gece kulübünde kabusu yaşadı. Gözüne çarpan şampanya şişesinin mantarı yüzünden görme kaybına uğradı. Genç kadın soluğu savcılıkta aldı

ABONE OL
Şampanya kör etti!
Talihsiz olay Ocak ayında İstanbul Kadıköy'deki Dorock XL adlı gece kulübünde meydana geldi. Bankacı Nagihan Örküş, arkadaşlarıyla gittiği kulüpte eğlenirken yüzüne isabet eden şampanya şişesi mantarı yüzünden görme yetisini büyük oranda kaybetti. Sol gözünden yaralanan genç kadın defalarca ameliyat olmasına rağmen iyileşemedi. Örküş, kulübün yetkilileri ve kazaya neden olan barmen hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık "Taksirle yaralama" suçundan soruşturma başlattı.

'İŞİMDEN OLDUM...'
Kazadan sonra işsiz kaldığını söyleyen Nagihan Örküş, şöyle konuştu: "Kazayı duyururken yazdığım tweetlerde param olmadığı için dava açamıyorum gibi bir ifade var ve bu yanlış anlaşıldı. Evet, işsiz kaldım, fakat bu kazadan dolayı işsiz kaldım. Burada kastettiğim dava masrafları. Ne madden, ne de manen bununla ilgilenecek durumda olmadığım için dava açmam gecikti." Şişe mantarının isabet etmesiyle gözünden 3 ameliyat geçirdiğini, 4'üncüsünü de olacağını ifade eden Örküş, şunları kaydetti: "Davayı kazanırım ya da kazanmam, buna hukuk karar verecek. Ben maddi olarak zararımın tazminini talep ediyorum. Dava açmaya gerek kalmadan anlaşmak istedim ama olmadı. Şu an engelli raporu alamıyorum. SGK bana 'Tedavi bittikten sonra malülen emekli olabilirsin' dedi. Ama bunun da tedavi bittikten sonra tespiti gerekiyor. Gözümün yüzde 100 kurtulma ihtimali de var, 3 ameliyat geçirdim, dördüncüyü de olacağım ama şu an sol gözüm yalnızca yüzde 10 görüyor. Sorumlular cezasını çekmeli."Kadıköy'deki Dorock XL isimli mekanda meydana gelen olay güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde Nagihan Örküş'ün gözüne şişe mantarının isabet ettiği alenen anlaşılıyor.

Ümit UZUN​

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.