Bugünkü
Takvim

'li vekilden küstah çıkış: "Millete demokrasiyi biz bahşettik!"

Sabah Gazetesi yazarlarından , bugünkü yazısında karşısında partililerini görünce sözlerinin ayarını kaçıran 'li 'ı kaleme aldı

  • Güncel
  • 11.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 11.10.2017 10:32
ABONE OL
CHP'li vekilden küstah çıkış: Millete demokrasiyi biz bahşettik!

Karşısında partililerini görünce sözlerinin ayarını kaçıran 'li "Millete demokrasiyi biz bahşettik" dedi. ise bugün yazısında Altay'ın bu sözlerini sert biçimde eleştirdi ve ekledi: "CHP hep birşeyleri "bahşediyor" maşallah... Cahil halka tepeden veriyor. Engin Bey yalan söylüyor. CHP bu millete 1923'te demokrasiyi bir şey etmedi. Türkiye'de meclis de vardı, çeşitli siyasi partiler de, seçimler de yapılıyordu... Bir değil iki ayrı komünist partisi bile vardı." İşte Ardıç'ın yazısından öne çıkanlar;Cumhuriyet Halk Partisi'nin reklamını yapmak için ne halt edeceğini bilemeyen Demirören basını, müthiş bir haber yakalamış!
CHP'nin Başakşehir İlçe Başkanlığı'na bağlı Boğazköy Şubesi'ne... Ne olmuş? Yeni katılımlar olmuş...
Vay be!
Bu partide bol miktarda bulunan başkan yardımcılarından biri de bu yeni üyelerin "peştemalbağlama" törenini yönetmiş.
Bu arada törene katılanlara aşure ikram edilmiş.
Haber dediğin böyle olur. Sütlü Nuriye ikram edilseydi hiçbir kıymeti kalmayacaktı. İleride hanım göbeği, dilber dudağı gibi tatlıları da bekleriz. Seçimde de "vezir parmağı" yersiniz.
Konuşma yapanlardan partinin İstanbul il başkanı "iktidarın kaçacak delik aradığını, gitmeye hazır olduğunu" söylemiş. Bunun ilginç bir yanı yok.
Fakat Kılıçdaroğlu'nun yardımcılarından biri, Engin Altay, pek anlamlı konuşmuş. Bakalım neler demiş bizim adaş...
"Bizler 1923'te demokrasiyi bu millete bahşettik" demiş.
CHP hep birşeyleri "bahşediyor" maşallah... Cahil halka tepeden veriyor.
Engin Bey yalan söylüyor.
CHP bu millete 1923'te demokrasiyi bir şey etmedi.
Türkiye'de meclis de vardı, çeşitli siyasi partiler de, seçimler de yapılıyordu... Bir değil iki ayrı komünist partisi bile vardı.
Madem demokrasiyi bahşedecektiniz, mecliste size muhalefet eden "ikinci grubun" 1923 seçimlerine katılmasını niçin engellediniz?

kalan karakter 1000

ege ege

chp de demokrasi varsa eğer demokraside chp ise olmaz olsun öyle demokrasi. halka zulm etmek, fakirleştirmek, sağ sol, alevi sünni , kürt türk düşmanlığını peydahlayan chp de demokrasi varsa olmaz olsun öyle demokrasi. bunlar halkınıa zulm eden parti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 12:11
UTANMAZLAR,,, UTANMAZLAR,,,

ULAN ŞUNLARDAKİ AYMAZLIĞA BAK ULAN SİZ NE UTANMAZ ARLANMAZ ADAMLARSINIZ ,ÇIKMIŞ MİLLETE DEMOKRASİYİ BİZ BAHŞETTİK DİYOR ,,BU LAFI SÖYLEMEK SİZİN HADDİNİZ DEĞİL DARBE DESTEKÇİLERİ , BU LAFI ANCAK RECEP TAYYİP ERDOĞAN DİYEBİLİR ,,SAMAN KAFALI

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 11:46
polatb polatb

anti milli chp

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 11:17
Chepni_Nihat Chepni_Nihat

Yahu bu CHP oluşumu ve oluşumda bulunan kişiler sadece Devletimizin düşmanı, hain değil Haşaa Huzurdan düpedüz salak, zır cahil. Mustafa Kemal Atatürk ten sonra sizin bu ülkeye bırak bir şeyi bahşetmeyi ülkeden habire yontup, aldınız. Demokrasiyi bahşetmek seçimlerde istemediğiniz partiyi seçime sokmamakla mı oluyor, açık oy gizli tasnifle mi oluyor, insanların inançlarını öğrenmesini, uygulamasını kolluk kuvvetleri ile engellemekle mi oluyor, tek parti olmaya çalışmak, sözde milli şef üretmekle mi oluyor, başbakan asmakla mı oluyor, günümüzde ise " Demokrasi için Asker göreve " diyerek darbeleri çağırarak mı, " iktidara gelelim gazeteleri kapatacağız, asacağız, keseceğiz " demekle mi oluyor. Bırakın artık bu yalanları sizin bu yalanlarınıza artık kimse inanmıyor İnsanımızızn gözü açıldı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 11:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.