;

Kılıçdaroğlu silahlı İHA iddiası hakkında ilk kez konuştu

, terörle mücadele kapsamında güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı operasyonları hazmedemeyen vekili Sezgin Tanrıkulu'na sahip çıktı.

Kılıçdaroğlu silahlı İHA iddiası hakkında ilk kez konuştu

lideri , CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun "Silahlı insansız hava aracıyla siviller vuruldu" açıklamasıyla başlayan tartışma hakkında ilk kez konuştu.

NTV'nin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, olayın aydınlatılması gerektiğini söyleyerek, "Bizim isteğimiz şu, bunu Sezgin Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olayın sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması. Biz de onu istiyoruz. Aydınlatılsın, teröristse çıkarlar belgesini koyarlar" diye konuştu.

Beştepe'deki 30 Ağustos Tebrigat Töreni'nde, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elini sıktıktan sonra çekilen fotoğrafı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, Arslan'a haksızlık edildiğini ifade ederek, "Ben o görüntüyü izledim. Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın o görüntülerde uzun süreli eğilmesi söz konusu değil. O nedenle Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı radikal bir dille eleştirmek haksızlık olur" şeklinde konuştu.

CHP lideri, "adalet yürüyüşü" ve "adalet kurultayı" için "sözde" ifadesini kullanan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ü de sert sözlerle eleştirerek, "Siyasette açıkça taraf olduğunu ifade etti. Artık onu iktidar partisinin Danıştay'daki sözcüsü olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda adım atacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, 2019 cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP ile ittifak yapacakları iddiasını reddetti.

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin yapacağı bağımsızlık referandumu konusunda ise Kılıçdaroğlu, "Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayız. Referandumu doğru bulmuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

  • 10 Eylül 2017, Pazar 22:50

kalan karakter 1000

BGK BGK

Adam TÜRK değil CHP ye PKK lı doldurmuş TC DEVLETİNE karşı savaşıyorken anlayış beklemek tuhaflık

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır64
cevapla 11.09.2017 10:20
BGK BGK

şuan TÜRKİYE de PKK ya en yakın konumdaki parti CHP ADALET YÜRÜYÜŞLERİ YPG terör rögütü değildir diyişleri İHA lar neden PKK lı vuruyor serzenişleri saymakla bitmiyor parti PKK SİYASİ KANADI gibi çalışıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır58
cevapla 11.09.2017 10:05
ihsan ihsan

tsk söylediya terörist olduklarını densiz herif zaten sen kürtsün biliyoruzda almanın kürdüşün o da açık

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır45
cevapla 11.09.2017 08:28
0423664331 0423664331

BUNLAR PKK LI DOSTLARINA UZULUR ASKER SEHIT OLDUMU GIZLI GIZLI SEVINIR

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır32
cevapla 11.09.2017 06:53
Vatansever Vatansever

Sayın KK PKK Onca masum insanları kalleşçe öldürürken onların yaptığı hukuksuzluğu,adaletsizliği görmüyorsun ama ne yazık Güvenlik güçlerimizin onları İha'larla yok etmelerini hukuksuzluk,adaletsizlik ve onursuzluk olarak görüyorsunuz ve bu düşünceye sahip olanlara destek olarak,kendi hukuksuzluğun uzu ifade etmiş oluyorsunuz.Bu CHP'nin tükenmişlik sendromu içinde olduğunu gösteriyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır43
cevapla 11.09.2017 03:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.