;

iyice tutuştu

'nun MİT TIR'ları davasında tutuklanmasıyla 'de başlayan telaş iyice ayyuka çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Buradan çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım diyor içerideki zat" sözlerinin ardından CHP apar topar açıklama yaptı. CHP Sözcüsü Tezcan "Bir kumpas üzerinden rehin alma işlemi vardır. Şimdi kamuoyu önünde bu ifadelerle aslında rehin alınan Enis Berberoğlu'na bir örtülü ahlaksız teklifte bulunuluyor” sözleriyle Berberoğlu'nun potansiyel itirafçı olduğunu itiraf etti. CHP yaptığı hamlelerle de Berberoğlu'nun konuşmaması için uğraşıyor.

CHP iyice tutuştu

Berberoğlu ile her gün bir milletvekilinin cezaevine giderek görüştüğünü anımsatan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, şu ifadeleri kullandı:

" bu sözler ahlaksızca sözlerdir diye çok açık bir tepkisi var. Bizim böyle bir beyanımız yok diye. Eşinin üzerinden en son bir açıklama yaptılar. Eşi çıktı, 'Bu ahlaksızlıktır, ben böyle bir şey söylemedim' dedi. Bütün bunlar meydandayken Enis Berberoğlu, 'Ben bunu söylemedim' demesine rağmen AK Parti Genel Başkanı'nın çıkıp da ısrarla, 'Ben haber alıyorum, böyle böyle diye tehdit ediyormuş Enis Berberoğlu' demesi aslında kamuoyu önünde bu biçimiyle örtülü ve ahlaksız bir tekliftir. 'Sen bunu söyle biz de gereğini yapalım' tehdidi ve teşvikidir. Ne bu tehditten ne de bu teşvikten onlara bir fayda çıkmayacak. Erdoğan hapishaneye mi gitmiş? Nereden öğrenmiş? Gardiyanlarla mı konuşuyor? Savcılarla, hakimlerle mi konuşuyor? Ne işi var? Bir Cumhurbaşkanının hükümlü biriyle ilgili bu konuda benim kulağıma bu haberler geliyor diyebilmesi başlı başına izaha muhtaç bir skandaldır. Nereden geliyor senin kulağına bu sözler? Kim söylüyor? Demek ki bizim daha önce söylediğimiz kumpas girişimi bu ifadelerle de bir kere daha teşhir edilmiş oluyor. Böyle bir kumpas girişimi var."

"BERBEROĞLU'NA BİR ÖRTÜLÜ AHLAKSIZ TEKLİFTE BULUNULUYOR"
Enis Berberoğlu'na yönelik tutumun bir "Rehin alma işlemi" olduğunun, işlenmiş bir suçun olmadığının altını çizen CHP Sözcüsü Tezcan, "Bir kumpas üzerinden rehin alma işlemi vardır. Şimdi kamuoyu önünde bu ifadelerle aslında rehin alınan Enis Berberoğlu'na bir örtülü ahlaksız teklifte bulunuluyor"dedi.

'TÜRKİYE'DE KAOS ORTAMI OLUŞUR' DİYE TEHDİT ETTİ
Tezcan, "CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik bir gözaltı operasyonu bekliyor musunuz?" sorusuna, "Biz diktatörlüğün her türlü saldırısına karşı kararlı bir mücadele içerisinde olacağız. Tavsiye etmem ama, Türkiye'de hukuk adalet ve demokrasiyi yok ettikleri çok açıkça ortada. Ana muhalefet partisine dönük atılacak bu adımlar, iktidarın çok da öyle huzurla yoluna devam edemeyeceği bir dönem başlatır. Bunu tavsiye etmem" yanıtını verdi.

Etiketler: , ,
  • 13 Ağustos 2017, Pazar 22:17

kalan karakter 1000

VATANDAŞ-1 VATANDAŞ-1

ARKADAŞLARA KAHVERENGİ PANTOLON GETİRİN

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 14.08.2017 14:20
İSKENDER, İSKENDER,

CHP ŞİMDİLERDE YISIF YISIF MODUNDA ,GECELERİ KORKULARINDAN UYUYAMIYORLAR ,,HER ŞEY ORTAYA ÇIKACAK DİYE,

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.08.2017 11:48
İSKENDER, İSKENDER,

CHP ŞİMDİLERDE YISIF YISIF MODUNDA ,GECELERİ KORKULARINDAN UYUYAMIYORLAR ,,HER ŞEY ORTAYA ÇIKACAK DİYE,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.08.2017 11:48
yasar yasar

yalancı saksakcı ısın gucun senınde genelbaskanın gıbı yalan dolan gercı duzgun bır adam olsan senı saksakcılıga getırmezlerdı yok o oyle degıldı yok söyle ıdı dıyorsun pesıne yalanınız haınlıgınız ortaya cıkıyor ama sızde utanma yokkı nerde haın var nerde vatana dusmanlık eden var hemen sahıplenıyorsunuz demekkı bır ve berabersınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.08.2017 10:42
METİJ METİJ

KILIÇTAROĞLU CHP de bir tane ATATÜRKÇÜ bırakmadı tasviye etti ne kadar örgüt üyesi varsa VEKİL yapıldı PKK FETÖ DHKPC ne ararsan var partide

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.08.2017 09:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.