;

Türkiye'den ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, ABD'nin DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi 'ün, değerlendirmelerine yönelik açıklama yaptı.

Türkiyeden ABDye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, ABD'nin DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi 'ün, İdlib'teki terör örgütlerinin mevcudiyetiyle Türkiye'yi ilişkilendiren değerlendirmelerine tepki göstererek, "provokatif ifadelerin protesto edildiğini" bildirdi.

İdlib'teki terör örgütlerinin mevcudiyetiyle Türkiye ilişkilendiren değerlendirmelerine yönelik açıklama yaptı.

Sözcü Müftüoğlu, McGurk'ün bir düşünce kuruluşunda yaptığı konuşmadaki ifadeleri hakkındaki bir soruya verdiği cevapta, şunları kaydetti:

"ABD'nin DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'ün, İdlib'teki terör örgütlerinin mevcudiyetiyle ülkemizi ilişkilendiren değerlendirmelerine yönelik tepkimiz, üst düzey bir girişimle bizzat adı geçenin dikkatine getirilmiş ve provokatif olarak nitelenebilecek ifadeleri protesto edilmiştir.

İlaveten, terör örgütlerinin Suriye ve Irak'ta melce bulmasının altında yatan temel nedenlerin ortadan kaldırılmasının ancak tüm ilgili aktörlerin söylemleri ve eylemleri arasında çelişki bulunmaması yoluyla mümkün olabileceği, Suriye'de terörist örgüt PYD/YPG'nin hangi amaçla olursa olsun desteklenmemesi doğrultusundaki beklentimiz hatırlatılmıştır."

Müftüoğlu, Türkiye'nin adı geçenin söz konusu beyanlarına ilişkin tepkisinin Türkiye'nin Vaşington Büyükelçiliği tarafından da ABD makamları nezdinde yineleneceğini belirtti.

Etiketler:
  • 30 Temmuz 2017, Pazar 19:51

kalan karakter 1000

hercai hercai

Memo, haklisin. Kapatmalari lazimdi, coktan hem de.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2017 09:43
hercai hercai

Bret Mcgurk un yanindaki de yahudi, YPG li mi Daes li mi anlamam, ama ya hu di! Kurt murt degil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2017 09:43
www www

Hala stratejik ortak cümleleri içerisinde geçiyor bu kahpe abd'nin ismi..Aklımız başına ne zaman gelecek..15 temmuz yetmedi mi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2017 09:00
memo memo

kapatin incirlik hava ussunu daha halen neyi bekliyor turkiye anlamiyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 30.07.2017 20:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.