;

Ana muhalefet değil partisi!

Ana muhalefet değil eylem partisi!

Sözde adalet yürüyüşünün ardından yeni türleri deneyen ve Meclis'teki içtüzük değişikliği görüşmelerini fırsat bilen , daha önceki "Genel Kurul salonunu terk etme" eylemlerinin aksine bu kez 'de Genel Kurulu terk etmeme eylemi yaptı. CHP'lilerin oturma eylemi boyunca CHP milletvekilleri söz alarak içtüzükle ilgili eleştirilerini Meclis kürsüsünden dile getirdi. Konuşmalar ise bazı milletvekillerince sosyal medya üzerinden canlı yayımlandı. CHP'lilerin oturma eylemini görüntülemek isteyen basın mensuplarına izin verilmemesi üzerine ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Meclis güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşandı. CHP milletvekillerinin, "hak, hukuk, adalet" diye bağırması üzerine, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Burası TBMM. Bu Meclis'te milletimizin talep ve beklentilerine uygun bir şekilde çalışabiliriz. Burası sokak değil, milletin Meclisi'dir" dedi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise "Ana muhalefet partisi sorumluluğunu yerine getiremeyip sokakta adalet arayanları, sokağı Genel Kurul'a taşıma gayretleri içinde bulunanları ve Genel Kurulu eylem alanına çevirenleri kendi yanlışlarıyla, CHP ve HDP'yi baş başa bırakıyoruz" diye konuştu. Aydın, CHP'li milletvekillerinin sıralarında oturmaya devam etmesi üzerine, birleşimi kapattı. Bunun üzerine AK Parti, HDP ve MHP milletvekilleri salonu terk etti, ancak CHP'li milletvekilleri sıralarında oturmaya devam etti. CHP'liler getirdikleri ses sistemi ile milletvekillerine hitap ederken kürsüye siyah örtü seren CHP'li milletvekillerinin konuşmaları da sosyal medya üzerinden canlı yayımlandı. 13 saat süren eylem boyunca 63 milletvekili Meclis kürsüsünden içtüzükle ilgili konuştu.

'CHP ERGEN ÇOCUK GİBİ DAVRANIYOR'
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP'nin eylemini eleştirdi: "CHP tabiri caizse hiç büyümeyen bir ergen çocuk gibi davranmaya devam ediyor. CHP'nin son dönemde özellikle Meclis'te söyleyeceği sözü olmayınca, halkı ikna edemeyince farklı eylemler yapması bir ritüel haline geldi. Bunun toplumsal karşılığı yok. Meclis'in mehabetine yakışan bir tavır içerisinde olmaya davet ediyorum" dedi.

SABAH

Etiketler: , , ,
  • 28 Temmuz 2017, Cuma 01:44

kalan karakter 1000

SADİ SADİ

YARIN KAÇARLAR TATİL BAŞLADI ÇÜNKÜ ZAVALLI CHP BİR PROJEN OLSUN YA

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.07.2017 14:27
Tuğrul Tuğrul

CU HA PE zihniyeti işte ...reis bunlara iyi katlanıyor valla çocuk gibiler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.07.2017 14:09
KARAKALEM KARAKALEM

TBMM'DE BÖYLE REZALETLER ÇIKARAMAYACAKLARI İÇİN BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI ÇIKTILAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 28.07.2017 13:38
FatihSultan FatihSultan

Şu chpkk yı TBMM de gördükçe kanıma dokunuyor neden bir avuç dolusu hainlerin milletvekili kılığında avrupa ayarlı teröristlerin Milletin Meclisinde olmamalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 28.07.2017 12:32
evladı fatihan evladı fatihan

bunların sirk alanı mı meclis; artık bir şekilde bu çapulcu sürüsünün millet iradesinin merkezi olan meclisin vakarına onuruna yakışır davranması, aksi halde defedip gönderilmeleri gerekiyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 28.07.2017 11:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.