Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.07.2017 08:11
  • Son Güncelleme: 20.07.2017 08:13

'daki sır toplantının amacı belli oldu

'da 10 ajanın yaptığı gizli toplantıda yakalananların arasında olan İsveç uyruklu Ali Ghravi'nin üzerinden çıkan dijital verilerde, Doğu ve Güneydoğu'su bölünmüş Türkiye haritası çıktı.

Büyükada'daki sır toplantının amacı belli oldu

Önce Gezi kalkışması, ardından 17-25 Aralık Kumpası ve son olarak da 15 Temmuz darbe girişimi. FETÖ, 15 Temmuz'da halkın canı pahasına darbeye geçit vermemesinden sonra ülkeyi kaos ortamına sürüklemek için PKK ve DHKP-C ile işbirliğine gitmekte sakınca görmüyor. 'daki masumane olarak gösterilmeye çalışılan son toplantı Türkiye üzerine oynanmak istenen yeni oyunu da gözler önüne serdi.

BÖLÜNME PLANINI ÇİZMİŞLER
İsveç uyruklu Ali Ghravi'den ele geçirilen dijital veriler oyunun büyüklüğünü de gösteriyor. İnsan Hakları Eğitmeni ve bilişim uzmanı olduğunu ifade eden Ghravi'den ele geçen Asya haritasında Türkiye Cumhuriyeti devletinin bölünme planı yer alıyor. Haritada, Türkiye sınırları içinde yer alan Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nin büyük bir bölümünün çizilen sınırla, Kuzey Irak ve Suriye'de Kürtlerin yaşadığı alanlarla birleştirildiği görülüyor. Ayrılan yerlere de Kürt gruplarının isimleri verilmiş. Yine aynı haritada İran sınırları içerisinde kalan belirli bölgeler de bu harita içinde tek sınır olarak gösteriliyor.

BYLOCK NASIL YÜKLENİR?
Telefon ve bilgisayar içerisinde ki verilerin nasıl saklanması gerektiği, nasıl şifrelenmesi ve şifreleme programları hakkında bilgi verilen toplantı da, ByLock nasıl yüklenir, dışarıdan yüklenmeye karşı önlemler ve geri dönüşümü engelleyebilecek programlar hakkında nasıl eğitimler verildiği anlatılmış. Konuşmalarda ByLock geçince toplantıda bulunan bir kişi bu durumu polise bildirince toplantı deşifre edildi.

PKK'LIYIM BENİ AF ÖRGÜTÜNE ALIN
Af Örgütü Türkiye Direktörü İdil Eser'in telefon ve bilgisayarında yapılan incelemelerde ise, Af örgütüne üye olmak isteyen bir PKK doktorunun mesajı bulundu. Mesaj şöyle: "Ben Kuzey ıIakta'yım. Uzun zamandan beri PKK üyesi olup gerilla doktoruyum. Önümüzdeki yıllar Rojavada DEAŞ'a karşı YPG bünyesinde cephede olacağım. Üyeliğim mümkünse AF Örgütü'ne üye olmak istiyorum. Bu ideolojime ters bir durum olmaz. Aksine onur duyarım."

MERKEL 'AJANLARI'NA AĞLIYOR
​FETÖ, PKK ve DHKP-C teröristlerine oturma izni veren ve konuyu "yargının kararı" diyerek geçiştiren Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'de tutuklanan Alman ajanın serbest bırakılmasını istedi

TUTUKLAMALAR HAKSIZMIŞ!
"Tutuklamanın net olarak tamamen haksız olduğu kanısındayız" diyen Merkel, "Tutuklamaların suçsuz insanların zorlu bir sürece sokularak cezaevine gönderildiği bir başka olay olduğunu" ve "bunun da büyük bir endişe kaynağı olduğunu" dedi.

YARGI KARARI DEMEDİ
Ülkesindeki teröristlere oturma izni ve maaş verilmesini "Yargının kararı" diyen Merkel, Peter Steudtner'in tutuklanmasıyla ilgili "yargı" ifadesini kullanmayarak "Türk makamları tarafından tutuklanması" ifadesini kullandı.

TUTUKLAMALAR ABD VE İSVEÇ'İ RAHATSIZ ETTİ
Amerika Dışişleri Bakanlığı sözcü Heather Nauert, "Altı saygın aktivistinin tutuklanmasını şiddetle kınıyoruz ve serbest bırakılmaları istiyoruz" dedi. Tutuklanan Ali Gharavi hakkında, ülkesi İsveç'ten de açıklama geldi. İsveç Dışişleri Bakanlığı, sözcüsü Jessica Garpvall, Gharavi'nin tutuklanmasından dolayı endişeli olduklarını belirtti.

HANİ İNSAN HAKLARI İHLALLERİ HARİTASIYDI
İnsan Hakları Derneği eski başkanı Hüsnü Öndül: "Bir gazetede Türkiye haritasından bahsedilmişti. İstihbaratın verdiği bilgi bu. İnsan hakları ihlallerinin haritalanması bir yöntemdir. 'Haritalama' ile coğrafi harita arasındaki farkın farkında olmayanların Cumhurbaşkanını doğru bilgilendirmiş olması mümkün değil."


Kaynak:Akşam

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

İDAAM ACİLEN İDAM

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.07.2017 09:13
osman osman

bunlar fetö nün adalet yürüyüşü organiztörleriydi. görün artık bu gerçeği. fetö yürüyüşü de 15 temmuz kutlamalarının önünü almak, etkisizleştirmek amaçlıydı. program akışını birileri fetöcülere aktarınca, fetö de önlem olarak sözde adalet adı altında yürüyüş yaptı. olay budur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.07.2017 12:45
sonnermann sonnermann

MERKEL PAPAZIN KIZI NAZI ORDUSU KENDILERI YAPTIKLARI KATLIYAMLARDA HAKLI OLUYORLAR FAKAT BASKA ÜLKELER AJANLARINI YAKALYIP ADALET ÖNÜNE CIKARINCA HAKSIZ OLUYORLAR ALMANYANIN BU SÖZ CARPITMALARI AMERIKANINKINE COK BENZIYOR BU IKI PARALEL TERÖRIST BESLEYEN DEVLET HAINLIKTE SINIR TANIMAZLAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.07.2017 10:16
BGK BGK

ALMANYANIN TÜRKİYEDE sadece AJANLARI yok MEDYA AYAĞIDA var MUHALEFET adı altında insanlara farklı haber sunuyor içimizdeki VATAN HAİNLERİNİ iyi tanımalıyız

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 20.07.2017 09:55
FatihSultan FatihSultan

Bu ajanlar chp nin vampirleridir, gezide beraber oldukları lağım fareleridir, pislikler şerefsizler Büyük adanın çoğu chpkk lı hainlerle doludur, burası tamamen temizlenmelidir, bu pi Avrupa teröristleri tamamen yok edilmelidir, chp bunlara utanmadan destek veriyor sizlere lanet olsun pislikler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 20.07.2017 09:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.