;

ABD'den Büyükada'da basılan örgüt üyelerine destek

ABD Türkiye Büyükelçisi Bass, Büyükada'da toplantı halinde basılan örgüt üyelerinin hakim karşısına çıkarıldığı anlarda özgürlük çağrısı yaptı.

ABDden Büyükadada basılan örgüt üyelerine destek

ile Yurttaşlar Derneği, İnsan Hakları Gündemi ve Eşit Haklar İçin İzleme Derneklerinin temsilcilerinin toplantı yaptıkları Büyükada'daki otele polis operasyonu düzenlenmişti.

HEPSİ YARGI ÖNÜNDE
Operasyonda gözaltına alınan Uluslararası Af Örgütü Türkiye Direktörü İdil Eser ve aynı örgütten Veli Acu, Helsinki Yurttaşlar Derneği'nden Nalan Erkem, Özlem Dalkıran, İnsan Hakları Gündemi Derneği'nden Günal Kurşun, Kadın Koalisyonu'ndan İlknur Üstün, Eşit Haklar İçin İzleme Derneği'nden Nejat Taştan'ın yanı sıra Şeyhmuz Özbekli ve Ali Garawi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ABD BÜYÜKELÇİSİ ÖZGÜRLÜK DEDİ

Hakim karşısına çıkarılacak isimlere ABD Ankara Büyükelçisi 'tan destek geldi. Örgüt üyeleriyle bir araya gelen Bass, İdil Eser ve diğer üyeler için özgürlük çağrısı yaptı.

john bass

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükada'daki otele düzenlenen operasyonda 9 kişi gözaltına alınmasıyla ilgili şunları söylemişti;

İnsan hakları savunucusu dediklerinin, benimle ilgili yapmış oldukları açıklamanın neticesi ne oldu? Neticesi benim 4 ay 10 gün hapiste yatmış olmamdı. Yaptığım sadece bir şiiri okumaktı. Söyledikleriniz Büyükada'da niye toplanmıştı. Onlar adeta 15 Temmuz'un devamı niteliğinde bir toplantı için bir araya gelmişlerdir. Gelen istihbarat üzerine gözaltına alınmıştır. Buradan bir yargı süreci başlayabilir. Onların yapmış oldukları çağrıyı, şu anda da yapıyorlar. Siz de bu soruyu sorarak bu çağrıya destek veriyorsunuz. Ama benim bir tasarrufum yok. Kararı yargı verecektir.

  • 17 Temmuz 2017, Pazartesi 15:07

kalan karakter 1000

Yeter Artık Yeter Artık

Hemen Alman Büyükelçisi Dış işleri bakanlığına çağrılarak, bir daha Türkiyenin iç işlerine müdehale etmeye kalkışmayı akıllarına dahi getirmemeleri, aksi halde büyük elçinin istenmeyen kişi ilan edileceği, çok ağır bir dille NOTA verilerek ifade edilmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.07.2017 19:33
MEMO MEMO

HAİN İÇİMİZDE...ABD BÜYÜKELÇİSİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 18.07.2017 12:34
A. Kar A. Kar

Her ülkede elçiler, konsoloslar, yabancı okulların yabancı çalışanları RESMEN casustur. Bunu herkes bilir. Venezualada carakas taki Amerikan okulunun müdürü 1980 lerde CIA ajanıydı. Bana bunu söyeyen de o okulda kızı ingilizce öğretmeni olan bir Amerikalı aileydi. Bunlara kafanızı yormayın. İçimizde, politikacıdan, bürokratlara, memurlara, askerler kadar, Türkiye vatandaşı ama CIA, MI5, MI6 vs ajanı kimler var, ona kafa yorun. Şimdi de FETÖ kılıklı CIA ajanları var. FETÖya sempati duyan ahmaklar var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.07.2017 10:37
mertmert mertmert

ABD,ajanları bunlar zaten.insan haklarıyla yakından uzaktan ilgileri yok.bunlar teröristleri,vatan hainlerini nasıl masum gösteririz derdindeler.çünki efendileri öyle istiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.07.2017 21:31
ihpus ihpus

Jonn Bass denilen kovboy zaten cia ajanıdır ve fetönün paralı adamıdır.Kılıçtaroğlu'nun kankasıdır.Jonn Bass denilen dingonun darbe girişiminden haberi vardı !! .

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.07.2017 20:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.