;

Mimarlar Odası'ndan yeni provokasyon!

Halkın huzurunu bozmak ve kaos ortamı çıkarmaktan başka işi olmayan Mimarlar odası yine sahnede... Sosyal medyada FETÖ'cülerin ortaya attığı Anıtkabir imara açılıyor yalanına Mimarlar Odası da destek verdi.

Mimarlar Odasından yeni provokasyon!

Mimarlar Odası yeni bir kalkışmanın fitilini ateşlemeye çalışıyor. FETÖ'cülerin sosyal medya yalanlarını bir seviye ileri götüren Mimarlar odası, Anıtkabir'in imara açıldığını iddia etti.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin geçen yıl mayıs ayında aldığı kararla 1/5000 ölçekli nazım 1/1000 ölçekli "Anıtkabir Tarihi Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı" değişikliğine gittiğini öne sürerek tepki gösterdi.

MİMARLAR ODASI KAOS ORTAMI YARATMA PEŞİNDE!
Mimarlar Odası'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Tüm dünyaya mal olmuş tarihsel bir alana dair plan ölçeğindeki değişiklikler, 'ben yaptım oldu' yaklaşımıyla yapılamaz. Anıtkabir'e ilişkin her bir adımın meslek odaları, uzmanlar, üniversiteler ve toplumla paylaşılarak yapılması zorunluluktur. Şeffaf bir süreç işletmeden, meslek odalarından görüş almadan Anıtkabir plan değişikliğinin karardan bir yıl sonra askıya çıkartılmasının amacı çok açıktır. Alıştıra alıştıra, adım adım Anıtkabir alanlarını daraltmak, itibarsızlaştırmak, toplumun değer verdiği alanları mekansal olarak değersizleştirmeye çalışmaktır."


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN YALANLAMA GELDİ
Kaos mimarlarının ortaya attığı asılsız iddialara Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yalanlama geldi.

  • 17 Temmuz 2017, Pazartesi 17:32

kalan karakter 1000

Yusuf Yusuf

Bize Atatürk'ü öğretiyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.07.2017 11:10
BGK BGK

Çoğu PKK YPG DHKPC sempatizanı çağdaşlık adı altında CHP sığınıyorlar ATATÜRKÜ kullanıyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.07.2017 10:43
ozan ozan

evet anıtkabir yıkılyor yerine piramit yapılıyor. YAZIK bu ülkede ne beyinsizler ve onlara inanan yüreksizler var. defolup gitseniz de kamburumuzdan kurtulup ilerlesek artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.07.2017 10:21
VATANDAŞ-1 VATANDAŞ-1

HİÇBİR İŞE YARAMAYAN BU ODALARIN KAPATILMASI ÜLKE İÇİN DAHA HAYIRLIDIR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.07.2017 09:23
YIRTICI YIRTICI

mimarlar odası hainler yuvası (tabi tamamını kastetmiyoruz)

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.07.2017 17:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.