Bugünkü
Takvim

Mimarlar Odası üyesi suçüstü yakalandı

, “Hayır’ı dağıtamazsın, Evet dağıtacaksan dağıtabilirsin” diyen kişinin polis değil TMMOB üyesi olduğunu tespit etti.

  • Güncel
  • 29.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.03.2017 18:48
ABONE OL
Mimarlar Odası üyesi suçüstü yakalandı

tarafından, Ulus Meydanı'nda "Hayır" bildirisi dağıtanlara yönelik, güvenlik güçlerince "Hayır bildirisi dağıtamazsın." şeklinde ifadeler kullanıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sosyal medya ve bazı basın organlarında, Başkentte "Hayır' bildirisi" dağıtanlara karşı polisin "Hayır bildirisi dağıtamazsın." şeklinde ifadeler kullandığına dair haber ve paylaşımlara yer verildiği belirtildi.

POLİS DEĞİL MİMARLAR ODASI ÜYESİ
Altındağ ilçesi Ulus Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı etrafında, 24 Mart Cuma günü bildiri dağıtıldığı ihbarı üzerine, güvenlik güçlerinin belirtilen adrese gittiği ve bazı şahısların bildiri dağıttığının tespit edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Görevliler tarafından, bildiri dağıtan şahıslara, YSK'nın 109 sayılı kararına istinaden bildiri dağıtamayacakları belirtilerek, bu etkinliklere son vermeleri istenmiştir ancak grubun içerisinde bulunan ve grupla birlikte hareket eden, TMMOB üyesi olduğu tespit edilen N.K.K. isimli şahıs, 'Bildiri dağıtamazsın, problem de yapamazsın, hayırı dağıtamazsın, evet dağıtacaksan dağıtabilirsin." şeklinde ifadeler kullanarak olayı provoke etmeye çalışmıştır. Söz konusu şahıs bu ifadeleri kullanırken yanında bulunan diğer şahıslar tarafından ifadeleri telefonla kaydedilmiştir."

REFERANDUM ÖNCESİ PROVOKASYON
Görüntülerin, sosyal medya, yazılı ve görsel yayın organlarında paylaşılarak, polis tarafından söylenmiş gibi gösterildiğine dikkat çekilen açıklamada, "Gerçeği yansıtmayan bu tür asılsız haberler, 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek halk oylaması öncesinde, vatandaşlar arasında huzursuzluk çıkararak emniyet güçlerini yıpratmak amacı taşımaktadır." denildi.

Vatandaşlardan bu tür provokatif eylem ve haberlere itibar etmemeleri ve güvenlik güçleri tarafından yapılacak uyarılara uymaları istendi.

Öte yandan, olay anına ilişkin görüntü de kamuoyuyla paylaşıldı.

kalan karakter 1000

volkan volkan

şaşırmadım. Bakın nereden mezun olmuştur. ODTü dendir kesin. Düşünün HAYIR oyu verin diye her tarafa kudurmuş gibi saldırıyorlar millete. Yahu ders okusana sen değilmi.. Yok illa teröristlik oyunu oynayacak.... Buluş- icat yapmasını da istemem onlardan. Kafaları 1 milyon.. 17 Nisanda herkes evlerin önündeki vesayet çöplerini temizleyecek.. Mahalle temiz,ilçe temiz, il temiz ve Türkiye temiz olacak. Mis gibi kokacak... ;)

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 30.03.2017 10:38
yasar yasar

şu mımarlar odasının adını terörıst ler vatan haınlerı gıbı benzer bıseyle degısseler her halde daha ısabetlı olur zıra bunlar mımar degıl yıkan yaptırmayan engel olan kısıler bunlar ne savunuyorsa bılınkı mılletın zararınadır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 30.03.2017 10:28
Türk Türk

en az 5 yıl içeride yatabilir savcının iddiasına bağlı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 30.03.2017 10:23
fatisultan23 fatisultan23

TMMOB tamamen kapatılmalı bunların işi orada toplanarak hep Türkiye'ye yapılacak olan yeni projeleri engellemek için çalışmalar yapıyorlar, yazık Ülkemize bu hainler orada üye paralarını yiyerek Ülkemize provokasyon ve gezizekalılık yapmaktalar, bütün terör işlerinde bir numaralı destekçiler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 30.03.2017 09:55
Nuri Nuri

İçinde mimar ve mühendis dışında herşey bulununan bu odalar ne işe yarar?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 30.03.2017 09:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.