Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.06.2017 18:47

'de durum giderek kötüleşiyor

'deki Filistin Bakanlığı, Filistinli ların, Gazze dışında için sevk işlemlerinin durdurulması nedeniyle ölümlerin artabileceği uyarısında bulundu.

Gazze'de durum giderek kötüleşiyor

Bakan Yardımcısı Yusuf Ebu Riş, düzenlediği basın toplantısında, " için dışına çıkması engellenen lardan hayatını kaybedenlerin sayısı artabilir. Bakanlığın stoklarındaki ilaçlar tükendi." dedi.

11 HASTA HAYATINI KAYBETTİ
​Gazze dışında tedavinin engellenmesi nedeniyle son aylarda 3'ü çocuk 11 hastanın yaşamını yitirdiğini aktaran Ebu Riş, Gazze'deki sağlık durumunun "çok tehlikeli" bir dönemden geçtiğini ifade etti.

Ramallah'taki Filistin yönetiminin de hastaların Gazze dışına çıkışı önünde engel oluşturduğuna işaret eden Ebu Riş, bu yapılanın, 'in Gazze'ye uyguladığı ablukayla tamamlayıcı rol üstlendiğini kaydetti.


Sağlık Bakan Yardımcısı Yusuf Ebu Riş

BİN 622 GAZZELİ HASTANIN SEVK İŞLEMLERİ REDDEDİLDİ
Ebu Riş, Filistin yönetiminin, geçen ay bin 622 Gazzeli hastanın sevk işlemini reddettiğini aktardı.

Gazze'deki binlerce hasta, Kudüs, İsrail ve Batı Şeria'daki hastanelerde tedavi görebilmek için İsrail'in kontrolündeki Beyt Hanun Sınır Kapısı'na yönelmek zorunda kalıyor.

Hastaların sınır kapısına gitmeden önce Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı'na bağlı Gazze dışındaki tedavi işlemleriyle ilgilenen birimden sevk kağıdı alması gerekiyor. Söz konusu evrak ise Ramallah'taki Filistin Sağlık Bakanlığı'na iletiliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.