Bugünkü
Takvim

Gülen kaçma hazırlığına başladı

FETÖ elebaşı hakkında elde edilen son istihbarat bilgileri devletin zirvesi ile paylaşıldı. Gülen'in 'ya yerleşme hazırlığı yaptığı ifade edildi.

  • Güncel
  • 30.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.03.2017 08:55
ABONE OL
Gülen kaçma hazırlığına başladı

İstihbarat birimlerince hazırlanarak devletin zirvesine sunulan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) raporunda, çarpıcı tespitlere yer verildi.

25 Mart tarihli raporda, FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'in 'ya geçme hazırlıkları yaptığı belirtiliyor. İstihbarat birimleri, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası faaliyetlerine ilişkin önemli bir rapor hazırladı.

KAÇMAYA HAZIRLANIYOR
Devletin zirvesine de sunulan raporda, elebaşı Gülen'in örgüt mensuplarına talimatları ve örgütün yurtiçi ve yurtdışındaki yeni stratejileri de yer aldı. 25 Mart tarihinde hazırlanan rapora göre, FETÖ elebaşısı Gülen Kanada'ya geçme hazırlıkları yapıyor.

Raporda, örgütün Pennsylvania'daki çiftliği boşaltmaya başladığı, Teröristbaşı Gülen'in örgütün üst düzey yöneticilerine çiftliği satma talimatı verdiği belirtildi. Ancak çiftliğin mülkiyetinin vakıf üzerinde olması nedeniyle bu işlemin yapılamadığı ifade edildi.

AVRUPA'DA YAPILANMA TALİMATI
Raporda, Gülen'in, halen Türkiye'de bulunan "kripto" örgüt üyelerine "Birbirinizle görüşmeyin, iletişim araçları kullanmayın, kendinizi deşifre etmeyin" uyarısı yaptığı bilgisine de yer verildi. Teröristbaşı Gülen'in, bu kişilerden imkân bulanların ise Türkiye'den ayrılmaları yönünde talimat verdiği kaydedildi.

Darbe girişiminin ardından üst düzey örgüt mensuplarının Avrupa ülkelerine kaçtığı bilgilerinin de yer aldığı raporda, Teröristbaşı Gülen'in "Avrupa'da yeniden yapılanmaya gidilmesi" yönünde talimat verdiği anlatıldı.

Talimat üzerine örgüt üyelerinin bu ülkelerde yeniden yapılanmaya gittiği ve birçok Avrupa ülkesinde örgütün aktif çalışmalar yürüttüğü vurgulandı.

Örgüt mensuplarının uzun yıllardan beri varlığını sürdürdüğü birçok Afrika ülkesinde etkinliğinin halen devam ettiği dile getirilen raporda, haklarında yakalama kararı bulunan ve firari durumdaki çok sayıda örgüt üyesinin bu ülkelere yerleştikleri ifade edildi.

CEZAEVİNDEKİ ÜYELERİN AİLELERİNE 'İKNA' YARDIMI
15 Temmuz darbe girişiminin ardından, çok sayıda örgüt mensubu etkin pişmanlıktan faydalanarak önemli itiraflarda bulunmuştu.

Raporda, bu durumdan rahatsız olan örgütün, cezaevindeki mensuplarının çözülmemeleri için önemli çalışmalar yürüttüğü aktarıldı.

Örgütün bu kapsamda üst düzey yöneticilerine, tutuklu ailelerine yardım edilmesi talimatı verdiği belirtildi.

Habertürk'ün haberine göre; Örgüt elebaşısı Fethullah Gülen'in, tutuklu örgüt üyelerinin ailelerine aylık bin 500 ile 2 bin TL yardım yapılması, yardımların kuryelerle ailelere ulaştırılması talimatı verdiği vurgulandı

kalan karakter 1000

mustafa mustafa

nere kacarsa kacsin o kacacagi yerde ölüm yokmu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.03.2017 23:48
kimim ben kimim ben

FARE DELİĞİ 5 KURUŞ AMA ZAMAN İÇİNDE SAKLANACAK BİR KOVU BİLE BULAMAYACAK TÜRK ADALETİNİN KUCAĞINA TIPIŞTIPIŞ OTURACAK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.03.2017 14:46
EGEMEN EGEMEN

DÜNYA YUVARLAKSA DÖNÜP DOLAŞACAĞIN YER TÜRKİYE:) EĞER DÜZSE SONUNA KADAR GİDİP MECBUR GERİ DÖNECEKSİN..TEK ÇAREN VAR MARS PROJESİNE YAZIL.. AMA BELLİ OLMAZ TÜRKLERİN OLMADIĞI BİR YER ZOR BULUNUR:) ONURU ŞEREFİ BEŞ PARALIK BİRİ OLARAK SÜRÜNECEKSİN BÖYLE..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.03.2017 12:31
Ali Marulcu Ali Marulcu

Bu hainleri oralarda yok edecek ekiplerimiz yok mu veya tetikçi kullanılamaz mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.03.2017 11:45
fatisultan23 fatisultan23

şerefsiz pislik fetö teröristi kaç kaç nereye kadar pislik amerika yahudi siyonist iti yalandan kaçma yani gerçeği kaçırma. Kimi kandırıyorlar amerika bu pis teröristi kaçmak sözüyle saklayacak mosad ona yer yapıyordur,

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 30.03.2017 10:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.