Bugünkü
Takvim

'da siber operasyon

  • Güncel
  • 29.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.03.2017 01:31
ABONE OL
HAVELSAN'da siber operasyon
Türkiye'nin savunma yazılım ve simülasyon şirketi 'da operasyonunun ardından askerlerin yerine gelen sivil yönetim, kurum içinde kapsamlı bir FETÖ soruşturması başlattı. HAVELSAN'ın en stratejik birimi olan, enerji yatırımlarından, yargı ağına hızlı trenden havayolu ulaşımına, sağlık hizmetlerinden, tıbbi genetik araştırmalara kadar her türlü milli ve stratejik yazılımların çalışıldığı Siber Güvenlik Merkezi'nde görevli 3 üst düzey mühendisin görevine dün son verildi. Mühendislerin FETÖ ile ilişkileri ile ilgili belgeler Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Suçlar Büro Amirliği'ne teslim edildi. Haklarında adli soruşturma da başlatılan hainler arasında, savunma sektörünün can damarı projeleri, Pensilvanya'daki elebaşı Fetullah Gülen'in talimatıyla sabote eden veya hazırladıkları kumpas raporlarla engelleyen mühendis, teknik eleman ve AR-GE personelinden isimlerin de yer aldığı ifade edildi.

Safure CANTÜRK

kalan karakter 1000

Mehmet TUNÇ Mehmet TUNÇ

Yargısız infaz gibi olacak ama gerçekten suçluysalar. Sabote ettikleri proje ve zarar verdikleri kişilerin belirlenmesi bence öncelikli olmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.03.2017 12:25
ihsan ihsan

bunları idam etmeden olmaz yanlış yapılıyor istiklal mahkemelerini kurup acil yargılayıp idam edileceklerdi darbe yapan yaşatılırmı hayret

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 29.03.2017 10:05
Türk Türk

neden idam yok isyan ediyorum tüm emeğini bir çırpıda başkasına teslim edenler neden idam edilmiyor?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 29.03.2017 08:11
Azeri Halil Azeri Halil

ALLAH sizin kibi hainlere lanet etsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 29.03.2017 06:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.