Bugünkü
Takvim

'cüleri bu harita çözecek

elebaşı Gülen’i ziyarete giderek ondan talimat alan isimleri belirlenmesi için çiftliğin çevresindeki bölgelerde bulunan 12 in haritası çıkarıldı. Otellerde kalanlar tek tek tespit ediliyor.

  • Güncel
  • 28.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.03.2017 12:11
ABONE OL
Kripto FETÖ'cüleri bu harita çözecek

'nün tüm hücrelerini deşifre etmek isteyen İstihbarat birimleri elebaşı Gülen'in Pensilvanya'daki çitliğinin ve çevresinin geriye dönük röntgenini çekiyor. 17-25 Aralık'ta hükümete karşı kumpas kurmak isteyen ancak bunda başarılı olamayınca 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunan FETÖ'ye yönelik soruşturmalarda kendini gizleyen kişileri bulmak için araştırma ağı okyanus ötesine ulaştı. Yapılan operasyonlarda deşifre olan örgüt üyeleri gözaltına alınırken cu olanların belirlenmesi için hem yurt içinde hem yurt dışında araştırmalar devam ediyor. İstihbarat birimleri FETÖ'cülerin deşifre edilerek yakalanması için yeni bir soruşturma başlattı.

GÜLEN'DEN TALİMAT ALDILAR
Soruşturmada elebaşı 'in Pensilvanya'da bulunan malikanesine gidip talimat alanların tespitini yapmak için farklı bir çalışma yürütüyor. Emniyet bunun için örgüt elebaşı Gülen'in oturduğu malikanenin çevresindeki bölgelerde dağılan leri mercek altına aldı. Örgüt elebaşından direktif almaya gidenlerin isimlerinin belirlenmesi için çevredeki oteller tek tek çıkarıldı. FETÖ'nün çiftliğinin çevresinde 12 otel belirlendi.

İŞTE BELİRLENEN OTELLER
Days Inn, Best Western Plus Poconos Hotel, Westminster Hotel, Holiday Inn Expres, Society Hill Hotel, Holiday Inn Midtown, Riviera Hotel, Best Western Airport Plaza, Quality Inn, Ramada Whitehall, Country Inn Suites otellerinde kalanlar araştırılıyor. 15 Temmuz darbe girişiminden bir kaç gün öncesinde Gülen'le görüşen 12 isim de bu yolla belirlenmişti. 4 isim gözaltına alınmış, 8 kişide hayla aranıyor.

KREDİ KARTLARI ELE VERDİ
Türkiye'den Amerika'ya giderek terör örgütünün elebaşıyla görüşenler cep telefonu kayıtları ve kredi kartı harcamaları ile tek tek deşifre edilmeye başlandı. Bu isimler araştırılırken özellikle 17/25 Aralık sonrası yapılan ziyaretler araştırılıyor. 'Biz 17 Aralık sonrası ilişiğimizi kestik' yalanına sığınanlar böylece tek tek ortaya çıkacak. Böylece halen kendini gizlemiş kripto FETÖ'cüler açığa çıkacak. Örgütün kripto isimleri deşifre edilerek, diğer bağlantıları çözülmüş olacak.

Kaynak:Akşam

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.