Bugünkü
Takvim

'de öldürülen kalleş bakın kim çıktı

’de Jandarma Özel Harekat Timleri tarafından düzenlenen da öldürülen 14 teröristten birinin bölge sorumlularından olduğu ve bölge halkını etkilemek için kod ismi olarak “”i kullandığı ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 27.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.03.2017 18:47
ABONE OL
Tunceli'de öldürülen kalleş bakın kim çıktı
'de terör örgütü 'ya yönelik bir sığınağa düzenlenen ve 14 teröristin ölü olarak ele geçirildiği un ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor. Ölü olarak ele geçirilen 14 teröristin Tunceli-Erzincan güzergahında son 2 yılda çok sayıda yol kesme, güvenlik güçlerinin şehit edilmesi ve bir askerin kaçırılması eylemlerini gerçekleştirdiği belirlendi. Teröristlerin kimlikleriyle ilgili bilgiler de netleşmeye başladı. Öldürülen kod adlı teröristin asıl adının Yusuf D. olduğu ve Tunceli bölge sorumlularından olduğu öğrenildi. Yusuf D'nin yardımcısının da yine ölü olarak ele geçirilen 14 terörist arasındaki Necmi Gar kod adlı terörist olduğu tespit edildi.

TERÖRİSTLERİN "DERSİM" OYUNU
Öldürülen Tunceli bölge sorumlularından Yusuf D'nin örgütün talimatıyla yerel halkın sempatisini kazanmak ve işbirlikçi devşirebilmek için kod ad olarak kullandığı Ferhat isminin sonuna Tunceli'nin eski adı Dersim'i soy isim olarak eklediği öğrenildi.

Diyarbakır'da "Amed" soyadını kullanarak bölge halkını etkilemeye çalıştığı tespit edilen terör örgütü PKK'nın son zamanlarda soyadı oyununu Irak'ın Musul iline bağlı Sincar/Şengal bölgesinde de tezgaha koyduğu ortaya çıkmıştı. O bölgelerde terör örgütünün kod olarak Zeki Şengali, Agit Civyan Ezid, Beridan Ezidi gibi bölgeye uyarlanmış soy isimleri kullandığı güvenlik güçlerinin raporlarına yansımıştı.

kalan karakter 1000

Baskentli Baskentli

Türk halki Cemil bayik Murat Karayilan,Duran Kalkanlarin öldürüldügünü duymak görmek istiyor yakalyip Abdullah öcalan gibi beslemek degil;Türk Milleti bunu istiyor güclü bir ülkeyiz diyorsak bu soysuzlari öldürecek gücü ben TSK Kuvvettlerinde görüyorum istek bu .

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.03.2017 02:07
Beykozlu Yşl Beykozlu Yşl

çok güzel bir iş olmuş elinize kolunuza sağlık

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 27.03.2017 20:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.