Bugünkü
Takvim

Terör yuvası ve

Türk Bakanlara karşı faşizan çirkin uygulamalar sergileyen 'nın ve 'nın 'lı, DHKP-C'li ve 'cü birçok i ülkesinde himaye ettiği ortaya çıktı. Hollanda, terör örgütleri PKK ve DHKP-C'nin kaçmayı tercih ettiği Avrupa ülkeleri arasında 3. sırada.

  • Güncel
  • 15.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.03.2017 22:04
ABONE OL
Terör yuvası Hollanda ve Belçika

Avrupa'nın bazı devletleri 'den kaçan ler için güvenli liman haline geldi. Türkiye ile diplomatik kriz çıkaran başta ve gibi ülkeler terör örgütlerinin faaliyetlerine meşru alan açmaya devam ediyor. Türkiye'de kanlı saldırılar gerçekleştiren teröristler, kendi ülkelerine bakmadan Türkiye'ye insan hakları ve ifade özgürlüğü dersi vermeye kalkan Hollanda ve Belçika'yı kendilerine kalkan olarak kulanıyor.

Hollanda 2016'da 'nın Suriye kolu ve bazı devletlerin ortadoğudaki maşası PYD'nin ofis açmasına izin verdi, yine aynı yıl birçok mansubu terörist Hollanda'ya kaçtı. Türkiye, Hollanda'ya kaçan toplam 33 teröristin iadesini resmi olarak isterken ikiyüzlü Holanda yalnızca 1 teröristi iade etti.

Hollanda makamları terörle mücadelesinde, NATO'da müttefik olduğu Türkiye'nin yanında değil terör örgütlerinin yanında oldu, hatta Hollandalı milletvekili Harry van Bommel Türkiye'yi Hollanda'nın PYD'ye yardım etmesini engellemekle suçlayacak kadar ileri gitti.Belçika devletnin PKK'nın Avrupa'daki en büyük destekçilerinden biri olduğu biliniyor. Terör örgütü PKK Belçika'da güvenlik makamlarının müdahalesi olmadan rahatça faaliyet gösterebiliyor. Belçika'da bir mahkeme kanlı terör örgütü PKK'nın silahlı mücadele yürüttüğü ve terör örgütü olmadığı yönünde karar aldı. PKK'nın bu ülkede zorla haraç aldığı, sahte belge düzenlediği, küçük yaştaki çocukları ailelerinden alıp yurtdışında silahlı eğitim verdiği biliniyor.

PKK'yı desteklemek için elinden geleni yapan Belçika yargısı bölücü terör örgütünün uyuşturucu baronları Zübeyir Aydar ve Remzi Kartal'ın yargılandığı davada takipsizlik kararı verdi. Ayrıca Belçika yönetimi Brüksel'deki AB Konseyi binasının karşısına PKK'nın propaganda çadırı kurmasına izin verdi. Terör örgütlerine verdiği destekle Türkiye aleyhine elinden geleni yapan Belçika, Türkiye'nin resmi olarak istediği 2'si FETÖ mansubu 41 teröristten hiç birini iade etmedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.