;

Erdoğan’ı öldürmeye gittiler

iddianamesi: Baskını yöneten , “Teslim ol deyin... Direnirlerse çatışın” dedi. Ancak sanıklar planlıyordu, beyanları samimi değil

Erdoğan’ı öldürmeye gittiler
15 Temmuz gecesi Erdoğan'ın kaldığı 'teki oteli basarak 2 polisi şehit eden çılara 6'şar kez ağırlaştırılmış müebbet istenen 221 sayfalık iddianamede, suikast timinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a suikast hazırlığı içinde oldukları, sağ teslim alma konusundaki beyanlarında samimi olmadıkları ifade edildi.

'SEN EKİBİ KUR, SİLAHLARI BEN BULURUM'
İddianameye göre, baskını planlayıp yöneten Gökhan Şahin Sönmezateş, 14 Temmuz'da Ankara'da, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli olan ve suikastçıların komutanlığını yapan Binbaşı Şükrü Seymen'e, "Sen dahil 12 kişilik tim hazırla. Silahı, teçhizatı, helikopteri ben tedarik edeceğim. TSK yönetime el koyacak" dedi.

Suikast timindeki Özel Kuvvetler personelini Binbaşı Şükrü Seymen, MAK personelini Taner Berber, SAT personelini de Özay Cödel seçti. Şükrü Seymen gruba "Cumhurbaşkanı'nın yanında 3-4 kişilik bir koruma ekibi var ve tatil modundalar. Operasyonu Özel Kuvvetler yapacak, MAK ekibi geri emniyeti alacak" dedi. Gökhan Şahin Sönmezateş de, "Teslim ol çağrısı yapılacak. Silahlı mukavemet olursa çatışılacak" dedi.

ERDOĞAN'IN YERİNİ YAVERİ SÖYLEDİ
Suikastçılar, Çiğli 2. Ana Jet Üssü'nde hazırlık yaparken, saat 00.05'te üsse gelen Cumhurbaşkanlığı başyaveri Ali Yazıcı, Erdoğan'ın yerini haber verdi.

2'si Cougar, biri de Sikorsky 3 helikopterle saat 03.30'da otel bahçesine giren suikastçılar, "Tayyip'in villaları nerede" diyerek, Cumhurbaşkanını aramaya başladı. Binbaşı Şükrü Seymen, koruma polisi Mehmet Çetin'i şehit etti. Seymen, Emniyet Amiri Murat Bayrak'ı da, "Nerede o hırsız? Nereye gittiğini söyle yoksa bacağına ateş ederim" diye tehdit etti. Şükrü Seymen ayrıca polislere, "Silahsız olarak dışarıya çıkın yoksa içeriye roket atacağım" diye bağırdı.

PİLOTTAN, GÜLEN BEDDUASI ÇIKTI
Zekeriya Kuzu kaçarken, polislerden Mustafa Üstündağ, Metin Yılmaz ve Hamza Eroğlu'nun kimlikleri ile cüzdanlarını da gasp etti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı bulmayan darbeciler, Sönmezateş'in helikopterden verdiği talimatla polisleri, "Arkanızı dönerseniz ölürsünüz" diye tehdit edip otelden ayrıldı.

Sikorsky helikopterden koruma polislerine ateş açan Haldun Gülmez'in üzerinden çıkan, el yazısı ile yazılmış "H.E. Duaları" (Hoca Efendi Duaları) başlıklı kâğıtta, "Kulun Tayyip Erdoğan'ın şerrinden, ordularının, etbaının ve taraftarlarının şerrinden, cin ve insanların şerrinden kendinden başka ilah olmayan ve semayı, yerin üzerine izni olmaksızın düşmekten alıkoyan Allah'a sığınırım (...)" şeklindeki bedduası çıktı.

  • 01 Aralık 2016, Perşembe 01:29

kalan karakter 1000

taka41 taka41

bu adamlarin beyinleri baska beinler ile deyistirilmis...zerre Kadar beyin ´calissaydi...Milletin Recep Tayyip Erdogana sahip cikacagini hesap ederlerdi...bu yaptiklari savas halinde düsman askerleri bile yapmazdi... o derece sefil ve geri zekalilar...ve hainler elindeki silahin bindigi ucagin parasinida yaktigi benzinide bu millet ödüyor...bu köpek herifler ayni silahi ona verene dogrultup ates ediyor...bu hainlige denk gelecek bir ceza gerek bu itlere.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 01.12.2016 09:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.