Bugünkü
Takvim

Köprü trafiği

açıldı. 5 gün içinde 400 bin 523 araç geçiş yaptı! ‘Köprüye -otoyola -havalimanına ’ karşı çıkanlar bile Körfez’in bu yeni gerdanlığına hayran kaldı

Köprü trafiği
Ne bayram şenliği, ne de sahillerin güzelliği... Türkiye'nin gündemine, Osmangazi Köprüsü yerleşti! 30 Haziran'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılan Körfez'in yeni gerdanlığı, bayram şekeri gibi geldi!

Günübirlik seyahatlere otobüs yetişmedi! Bayramı evde geçirenler bile durmak bilmedi! Eş-dost ve akrabayı jet hızıyla dolaşan herkes, Osmangazi'yi de ziyaret etti! Kimi selfie yaptı, kimi videoya çekti.

Tatilcilerin hepsi, direksiyonu Osmangazi'ye çevirdi. En çok da "Böyle bir masrafa ne gerek var" diyenler tek kuruş ödemeden bu köprüden geçti. Belediyeler de köprü turları düzenledi!

Hal böyle olunca köprüdeki kuyruk uzayıp gitti! Sadece ilk 5 gün içinde 400 bin 523 araç Osmangazi Köprüsü'nden geçti. Bu rakamın, bayram tatilinin sonuna kadar 1 milyona ulaşabileceği belirtildi.

Dünyanın en büyük 4'üncü, Avrupa'nın en büyük 2'nci asma köprüsü olan , otoyolların da tamamlanmasıyla İstanbul-İzmir arasındaki ulaşımı 3.5 saate indirecek.

Yeni yapılan Osmangazi Köprüsü'den günde (Ortalama) 80104 araç, saatte 3336 araç, dakikada 56 araç geçiyor.kalan karakter 1000

çç çç

bedava olunca

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 08.07.2016 11:19
memo memo

hayran kalmamak ahmakliktan ve nankorlukten baska birsey asla olamaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 08.07.2016 08:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.