Bugünkü
Takvim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama

Öğretmenler Günü resepsiyonunda konuştu... Erdoğan, "Bugün sabah saatlerinde tüm uyarıları rağmen hava sahamızı ihlal eden 'bir aidiyeti belli olmayan' uçağa angajman kurallarınca müdahale edilmiştir. 10 kere uyarılmasına rağmen ihlalini devam ettirmekte ısrarını sürdürmüştür. Daha sonra F-16'larımızca yapılan müdahale sonrası bu uçak düşürülmüştür" dedi...

  • Güncel
  • 24.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.11.2015 01:46
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

Türkiye uzun süredir 2.5 milyon göçmeni topraklarından misafir ederken Avrupa ülkeleri sadece bir kaç yüzbin mülteci akınıyla endişeye kapıldı. Paris'teki saldırıyla yaşanan endişe paniğe dönüştü. Fransa'yı en iyi biz anlıyoruz acılarını paylaşıyoruz.

Suriye meselesine adil ve sürdürülebilir bir çözüm bulunmadan ne mülteci ne de terör sorununun önüne geçilemeyeceğinin görülmesi gerekiyor. Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı alana yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Orada bizim akrabalarımız var. Oradaki akrabalarımız sürekli tanklarla uçaklarla bombalanıyor. Şu anda oradaki soydaşlarımız Türkiye'ye gelmeye başladılar. Peki bütün bunlara destek Türkiye'den gidiyor. Her türlü yardımı soydaşlarımıza götürüyoruz. Konu ile ilgili sürekli olarak bilgi alıyorum. Biraz önce detaylı bir güvenlik zirvesi yaptık.TÜM UYARILARA RAĞMEN HAVA SAHAMIZI İHLAL EDİLDİ
Bugün sabah saatlerinde tüm uyarıları rağmen hava sahamızı ihlal eden 'bir aidiyeti belli olmayan' uçağa angajman kurallarınca müdahale edilmiştir. 10 kere uyarılmasına rağmen ihlalini devam ettirmekte ısrarını sürdürmüştür. Daha sonrası F-16'larımızca yapılan müdahale sonrası bu uçak düşürülmüştür.

Böyle durumla karşı karşıya bırakılmanın ızdırabını yaşıyoruz. Bu olay tamamen Türkiye'nin daha önce ihlal ettiği angajman kuralları çerçevesinde gerçekleşmiştir. Son hadisenin önüne geçmen için elimizden geldiğini yaptığımızın bilinmesini isteriz. Türkiye'nin sınır güvenliğine herkesin saygı göstermesi gerekiyor. Bayırbucak Türkmen'lerinin olduğunu bölge DAİŞ terör örgütünün olduğu bölge değildir.MİLLETİMİZ ASLA AFFETMEYECEK
MİT tırları ihanetini biliyorsunuz değil mi? Hala utanmadan, sıkılmadan bunları gazetelerine başlık yapanlar var. İşte o tırlar bizim Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren tırlardı. Bazıları diyor ki, 'Başbakan Erdoğan, diyordu ki, onların içinde silah yok' yahu varsa ne olacak, yoksa ne olacak? Ne diyoruz biz? 'Oraya insani yardım götürüyoruz.' Kim onlar? Mağdur, mazlum, bizim Bayırbucak Türkmen kardeşlerimiz. Ülkemizin, hükümetimizin ve şahsımın aleyhine bir algı oluşturmak adına bu yardımları sabote edenleri milletimizin asla affetmeyeceğine inanıyorum"DAİŞ DİYE SOYDAŞLARIMIZI VURUYORLAR"
Türkiye, Suriye'de zalim rejime karşı kendi kurtuluş savaşlarını veren muhalif grupları samimiyetle destekliyor. Bakın burada yalnız bir şeyin altını çizmem lazım; Bayırbucak Türkmenlerinin olduğu bölge DAİŞ terör örgütünün olduğu bölge değildir. Kimse kimseyi kandırmasın. Orada sadece Bayırbucak Türkmenleri vardır, soydaşlarımız vardır, akrabalarımız vardır ve DAİŞ terör örgütünü vuruyoruz diyerek orada Bayırbucak Türkmenleri vurulmaktadır.

kalan karakter 1000

canikli canikli

o be nihayet kınamak yerine kınanan olalım .pkk nı babası ruslar ne yapmaga çalışıyor .orada işine işgale mi geelşmiş putin işit ti vuracam diyemi orda yoksa . türkiyedeki uşaklarını intikamını almak için türkmenleri vurmaga başlamış ama unutmasın türkler savaştan kacan bir millet degil vatanınıda ölürler uşak olmazlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 25.11.2015 09:02
medinem medinem

Putinde ordusu da hepsi ajan bunlarla asla iş olmaz dğalgazı da bize zarar

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 25.11.2015 08:40
misafir misafir

bu putinin pilotlarıda hiç birşeyden anlamıyor.adamlar işiti bombalıyoruz diyorlar.radar kayıtlarında diyor ki.güneye ,güneye.onlar hala rotayı kuzeye yöneltmiş işit arıyor.on sefer söylemişler güneye,güneye diye hala anlamamışlar.anlayana sivrisinek saz anlamayana bu bomba az.eh artık işiti arayacağınız yer belli.güneye güneye.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 25.11.2015 08:06
X X

putin kafirinden uzak dur Recep Baba...muhatap olma zalimle.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 24.11.2015 23:24
ATABEY ATABEY

Rusya Lazkiye uğruna façayı fena halde çizdirdi. Bu ona yeterde artar bile.
???????? ????? ????? ????????..

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır1
cevapla 24.11.2015 22:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.