Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.11.2015 01:41
ABONE OL

O malikâne de a geçti

'in villasının da bulunduğu, için yapılan İncek'teki malikâne a geçti. İpek ailesinden taşınmazlar için kira istenecek. 17-25 Aralık darbe girişimi başarılı olsaydı, Gülen Türkiye'ye dönünce İncek'teki malikâneye yerleşecekti

O malikâne de kayyuma geçti
'in, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından Humeyni gibi Türkiye'ye dönüp oturmayı planladığı Ankaraİncek'teki dev malikâne ve Kozaİpek Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı 'e ait lüks villa a geçti. Lüks konutların kayyum atanan şirketler üzerine kayıtlı olduğu belirtildi. Kayyum heyetinin İpek ailesinin kullandığı villa ile ilgili, "emsal kira" tespitinde bulunarak, kira talep edeceği öğrenildi. Malikâne ve villayı koruyan güvenlik görevlileri ile hizmet için kullanılan 23 araç geri çekildi. Şirket üzerine kayıtlı bulunan kredi kartları da iptal edildi.

İPEK'LERDEN KİRA İSTENECEK
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 5. Sulh Ceza Hakimliği, Akın İpek'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Kozaİpek Holding ve bünyesindeki 22 şirkete kayyum atanmasına karar vermişti. İtiraz üzerine bu şirketlerden 4'üne kayyum atanması kararı kaldırılırken, 18 şirkette atanan kayyum heyetinin göreve devam etmesi kararlaştırılmıştı. Kayyum yönetimindeki şirketler ticari faaliyetlerini sürdürürken, yurtdışına kaçan Akın İpek hakkında, "Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansman sağladığı" iddiasıyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

GÜLEN'E NİYET, KAYYUMA KISMET
Çok yönlü sürdürülen soruşturmayla ilgili önemli bir ayrıntıya ulaşıldı. Akın İpek ve aile fertlerine ait tüm taşınmazların ve yine bu kişilerce kullanılan kredi kartlarının önemli bir bölümünün kayyum atanan şirketler üzerine kayıtlı olduğu ortaya çıktı. Bu taşınmazlar arasında İpek ailesinin kullandığı, İncek'te bulunan bahçeli lüks villasının da yer aldığı öğrenildi. Kayyum heyetinin bu villa ve taşınmazlar için "emsal kira" tespitinde bulunacağı ve ardından da İpek ailesinden kira talep edeceği belirtildi. Hükümete yönelik 17-25 Aralık darbe girişiminin örgütün istediği gibi sonuçlanması halinde Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönüp oturmayı planladığı İncek'teki lüks nin de kayyum atanan şirketler üzerine kayıtlığı olduğu belirlendi. Soruşturmadan önce yurt dışına kaçan Akın İpek'in 30 Milyon TL'ye yaptırdığı belirtilen havuzlu, güvenlik kameralı 24 saat korunan malikanede oturan kişilerin olup olmadığı araştırıldı. Malikanede oturan kimsenin olması halinde kira talebinde bulunulacağı, boş ise önümüzdeki günlerde değerlendirmek amacıyla kayyum heyeti tarafından kiraya verilmesinin gündemde olduğu öğrenildi. Öte yandan malikane ve villada görev yaptığı belirlenen güvenlik görevlileri ile 23 araç da geri çağrıldı. Kayyum heyetinin, yine Holding üzerinde bulunan ve İpek ailesinin fertleri tarafından kullanılan kredi kartlarını da tespit ettirdiği belirtildi. Şirket adına kayıtlı kredi kartları, kayyum heyetinin talimatı ile iptal edildi.

SABAH

kalan karakter 1000

misafir misafir

250 tl taksitle bu malikaneyi bi emekli olarak talibim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.11.2015 19:46
Vatansever Vatansever

Butun vatan hainleri yargi önunde hesap versin

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 20.11.2015 14:28
damla damla

fetö bir terör örgütüdür fetö terörist başıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 20.11.2015 13:26
ali, ali,

vatan haini fetö hesap vereceksin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 20.11.2015 13:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.