Bugünkü
Takvim

'nün yeni algı operasyonu: Pakraduni

lideri son yayınlanan sohbetinde yine beddua ve hakaretleri ağzından düşürmemişti. Fakat bedduasının içindeki Pakraduni kelimesi herkesin dikkatini çekmişti. Kamuoyu hem kelimenin anlamını hem de Gülen’in bunu neden kullandığını merak etmişti. Paralel çetenin Twitter'dan Pakraduni üzerinden kara propagandaya başlaması 'Çetenin yeni algı operasyonu mu?' sorusunu akıllara getirdi.

  • Güncel
  • 11.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 11.11.2015 13:12
ABONE OL
FETÖ'nün yeni algı operasyonu: Pakraduni
Hükümetin başarılı son operasyonlarından sonra iyice güç kaybeden , iyice köşeye sıkıştı. FETÖ'nün finansörü Akın İpek'in şirketlerine kayyum atanmasının ardından büyük darbe yiyen , son yayınlanan sohbetinde yine beddualar ve hakaretler savurmuştu. "Gübreler Gibi Toprağın Bağrına Devirsin, Gübre Kılsın Hepsini" gibi çirkin ifadeler kullanan Gülen'in söylediği Pakraduni kelimesi ise dikkatlerden kaçmadı. "Pakrudin Terör Örgütü'nün Allah belasını versin. Pers Terör Örgütü'nün Allah belasını versin!" diyen Gülen'in kullandığı pakrudin kelimesinin anlamını herkes merak etti. Ermeni toplumu içinde yaşayan gizli Yahudilere verilen bir isim olan Pakraduni kelimesini Gülen'in neden kullandığı ise bilinemedi.

GÜLEN MESAJI VERDİ TWİTTER'DAN KARA PROPAGANDAYA BAŞLADILAR
Gülen'in bu kelimeyi kullanmasının ardından paralel çetenin medya tetikçileri ve trolleri Twitter'dan kara propagandaya başladılar. Hükümete atıfta bulunarak Pakraduni üzerinden tweetler atmaya başlayan paralel çete ayrıca AK Parti hükümetini İrancılık iftirası atmaya devam ettiler. Attıkları tweetlerde Türkiye'de devleti ele geçirmeye çalışan in olduğunu, bunların PKK'ya destek çıktığını ve Güneydoğu'da Kürt devleti kurmayı hedeflediklerini iddia eden paralel çetenin trolleri dolaylı yoldan AK Parti Hükümeti'nin Pakradunilerle anlaştığı iftirasıyla suçluyorlar.

AK PARTİ HÜKÜMETİNE 'İRANCI' İFTİRALARINI ATMIŞLARDI
Paralel çete, 17 Aralık darbe teşebbüsü sürecinde Selam-Tevhid kumpası ile AK Parti hükümetinin, çok sayıda bürokratı ve iş adamlarının İran'la anlaştığı iftirasında bulunmuş, gazete, haber ve dizilerinde de bu kara propagandayı sürdürmüşlerdi. Darbe teşebbüsü öncesi bir yıllık süreçte gazete ve dizi aracılığıyla sürekli yayınlar yaparak bu duruma zemin hazırlamışlardı.


SEÇİM ÖNCESİ ÇIKAN KİTAP: DARBE OYUNU
Paralel çetenin yayın organı Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Editörü Veysel Ayhan 1 Kasım'dan önce çıkardığı 'Darbe Oyunu' başlıklı kara propaganda kitabında Pakradunilerden bahsettiği ortaya çıktı. Zaman Gazetesi'nin eski çalışanı Kerim Gün'ün Twitter'da 'Kim bu Pakraduniler? Darbe Oyunu kitabında bahsedilmiş. Okumalı' diyerek kitabın kapak resmini paylaştı.'İSRAİL'E OTORİTE' DİYEN GÜLEN'İN ÇİRKİN İFTİRALARI
Paralel çetenin tetikçilerinin Twitter'da yaptıkları kara propaganda sonrası tepkiler gecikmedi. Çetenin iftiralarına sert tepki göstersen takipçiler, 'İsrail'e otorite diyen Gülen, şimdi Yahudi iftirası mı atıyor' diye yazdı. Bazı takipçileri ise 'Gülen, Pakraduniler kendisini sattığı için onlara beddua etmiştir. Gülen örgütünün Pers iftiralarından sonra yeni saldırıları bu mu?' yorumlarında bulundu.Takvim.com.tr/ Özel Haber

kalan karakter 1000

bekir bekir

Allah söyletiyor kendisi pakradun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.05.2017 11:33
bekir bekir

Allah söyletiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.05.2017 11:33
yine kendisi yine kendisi

her zamanki gibi kendisini tarif etmiş. çünkü baba tarafı süphanın eteklerinde türk göçü öncesi bir tarihe sahip. 1915 zorunlu tehcir ile nasıl yüzbinlerce ermeni tanınmayacak komşu köy, ilçe illere gittiyse bununkiler de erzuruma göçüyor. anne tarafından edirneli şükrü paşazadalerden olduğunu küçük dünyam adlı kitabın ilk baskısında dile getirmiş. ancak şükrü paşazadelerin aslen selanikli dahası selanike ispanyadan göçmüş sefarad yahudisi olduğu öğrenilen kitap heryerden toplatılıyor. ve gariptir bu ifade olmadan yine ilk baskısı yapılıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 11.11.2015 21:33
kadir mısır kadir mısır

eremeni olduğunu ifşaetmiş

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 11.11.2015 16:40
Ty Ty

Hocam otoriteye itaat etmek lazim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 11.11.2015 16:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.