Bugünkü
Takvim

Erdoğan'dan Vladimir 'e başsağlığı

, Mısır'da meydana gelen uçak kazasında dolayı Rusya devlet Başkanı Vladimir 'e başsağlığı telgrafı yolladı.

  • Güncel
  • 31.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.10.2015 21:26
ABONE OL
Erdoğan'dan Vladimir Putin'e başsağlığı
Erdoğan'ın telgrafında şu ifadeleri kullandı:
"Sevgili dostum. Sina Yarımadası'na meydana gelen ve çok sayıda Rus vatandaşının hayatını kaybettiği trajik kazayı öğrendiğimde derin üzüntü hissettim. Bu kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum."

Öte yandan Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu da Rus meslektaşları Başbakan Dmitriy Medvedev ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a birer baş sağlı telgrafı gönderdi.
Hatırlanacağı üzere Ankara'da meydana gelen patlama sonrası 'a ilk başsağlığı dileyen devlet adamlarından birisi olmuştu. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'da Moskova Büyükelçiliği'nde açılan deftere üzüntülerini yazmak için elçilik binasına gelmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.