Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.10.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 30.10.2015 02:07

Paralelci eski kayyumun ikiyüzlülüğü

Paralelci eski kayyumun ikiyüzlülüğü
Paralel Yapı'nın televizyonlarına kayyum atanması üzerinden yürütülen kara propaganda akıl almaz boyutlara ulaştı. Kara propagandaya, 2004'te bizzat 'in özel isteğiyle Star Medya'ya kayyum olarak atanan de dahil oldu. Sosyal medya üzerinden "hak, hukuk, demokrasi ve adalet" dersi vermeye kalkışan eski kayyum Örgün'ün iki yüzlülüğü "pes" dedirtti. TMSF, 2004'te işadamı Cem Uzan'ın tüm şirketlerine el koydu. Şirketlerin yönetimlerine birer birer kayyum atanmaya başladı. Star Medya Grubu'nun "Yönetim Kurulu Başkan Danışmanlığı" ve "Genel Yayın Danışmanlığı" görevlerine ise Paralel Yapı'nın yayın organı Samanyolu TV'nin Ankara Temsilcisi Haluk Örgün getirildi. 'Ballı maaş' bağlanan Örgün'ün atamasında Pensilvanya'daki Fetullah Gülen'in bizzat devreye girdiği ve ricacı olduğu iddia edildi.

380 GAZETECİYİ KOVMUŞTU

Gülen'e çok yakın isimlerden Haluk Örgün yönetimindeki Star Medya Grubu'nda çalışan 380 gazeteci ve televizyoncunun işine son verildi. O dönem hiç acımadan o kararları alan eski kayyum Örgün, bugün İpek Koza Holding'e ait Bugün ve Kanaltürk'e kayyum atanmasını sert bir dille eleştiriyor. Haluk Örgün'ün Twitter'dan paylaştığı bazı mesajlarsa şöyle:
Türkiye'de demokrasi yoğun bakımda...
Özgür olduğunu söyleyen diğer TV'ler Bugün ve Kanaltürk'le ortak yayına geçebilirler mi ? Geçselerdi başka bir Türkiye olurduk..
İpek Holding'e çökülüyor, gazete ve TV'leri gasp ediliyor, iş dünyasının üzerine ölü toprağı dökülmüşçesine suskun, kör, sağır... Sıra sizde...
Bütün medya grupları ibretle izlesin, TV ve gazetelere böyle saldıracaklar ve çökecekler.

SABAH

kalan karakter 1000

vefa vefa

bunları siz var ettiniz , yok etmekte size düşer. her sebeple olursa olsun , amacı devlete ihanet edenler yok edilmeli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 30.10.2015 09:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.