Bugünkü
Takvim

Davutoğlu'nun bahsettiği çocuklar konuştu

Başbakan Davutoğlu'nun Trabzon mitinginde bahsettiği, okul bahçesinde indirilen bayrağı öperek yerine asan o çocuklar konuştu.

  • Güncel
  • 20.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.10.2015 09:43
ABONE OL
Davutoğlu'nun bahsettiği çocuklar konuştu
'ın Bağlar İlçesi Fatih Ortaokulu'nun bahçesindeki gönderde asılı bulunan Türk Bayrağı, 15 Ekim'de top oynayan bir grup çocuk tarafından indirildi. Okul bahçesinde oynayan 10-13 yaşları arasındaki 4 çocuk ise yere atılan bayrağı aldı ve yerine astı. Bayrağı yerine asan çocuk, arkadaşlarından alkış aldı. Yaşananları okulun güvenlik kamerası saniye saniye kaydetti.

OKULU BIRAKMAK ZORUNDA KALMIŞ

Türkiye'nin konuştuğu kahraman çocukları Habertürk buldu. Okula yakın bir bölgede oturan Uğur Saraç (13) maddi imkânsızlıklar yüzünden ancak 4. sınıfa kadar okuyabilmiş. Annesi okulda geçici işçi statüsünde hademe olan çocuğun babası ise işsiz. Boş vakitlerini okulda oynayarak geçiren Uğur'un en büyük hayali tekrar okuluna dönmek.POLİS OLMAK İSTİYOR
Hayali güzel bir ev, bisiklet ve bilgisayar olan Uğur Saraç, yaşananları şöyle anlattı:
"Okul bahçesinde maç oynuyorduk. 5-6 kişilik bir çocuk grubu geldi. Yan taraftaki okulun bayrağını parçalayıp yırttılar. Bizim olduğumuz okulun bayrağını indirip yere sürtünce müdahale ettim. Çok zoruma gittiği için ağladım. Bayrağı ellerinden alıp daha sonra öptükten sonra 3 arkadaşımın yardımı ile direğe çıkıp astım. Kamera olduğunu bilmiyordum, görüntüleri izleyince kendimle gurur duydum. sevgisi vatana olan sevgimden geliyor. Zaten bayrağı da vatan için astım. Yere düşen bayrağın öpülerek yerine asıldığını televizyonda görmüştüm. İmkân sağlanırsa tekrar okuluma dönmek istiyorum. Çünkü okuyup polis olmak istiyorum."
Uğur'a yardımcı olan 4. sınıf öğrencisi Emirhan Rezbiç ise "Vatanımız için yaptık" dedi.

"BAYRAK İKİYE BÖLÜNMEZ"
Fatih Ortaokulu'nda hademe olarak çalışan 4 çocuk annesi Aysel Saraç, "Oğlumla gurur duyuyorum. Oğlum tüm Türkiye'ye tek bayrak altında yaşanacağı mesajı vermiştir" derken, işsiz baba Fikret Saraç "Görüntüleri izlerken çok duygulandım. Evladımla sonsuz kez gurur duydum. Bir bayrak altında yaşıyoruz, bayrak ikiye bölünmez. Kendimizi hep ay yıldızlı bayrağımız altında gördük" dedi.KAYNAK: HABERTÜRK

kalan karakter 1000

ALİ ALİ

ŞU ÇOCUKLARA PARASI OLAN BİRİSİ YARDIM ETSE

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 20.10.2015 11:45
aykut çam aykut çam

o çocukların alnından öperim ne mutlu türküm diyene

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 20.10.2015 10:50
Vatansever Vatansever

Anadolunun hamuruyla yogrulmus insaninin bayrak sevgisi bu olsa gerek cici SELO ya kapak olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır0
cevapla 20.10.2015 10:28
MeM. MeM.

Aslan parçaları be!.. Koçlarım benim. Demirtaş duymasın. Başaramadığı için kahrolur. Hane bölmeye çalışıyor ya, ayırıştırmaya çalışıyor. Bayrağı yerden aldıkları gibi bir de öpeee öpeee göndere çektiler. Afferin

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır0
cevapla 20.10.2015 09:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.