Bugünkü
Takvim

tepkisi

lerin, Los Angeles'taki kafelerinden Türk bayrağını kaldırtmasına tepki gecikmedi. Adana'da zabıtalar, talimat üzerine işletmenin dükkânlarına astı

ABONE OL
Bayrak tepkisi
Ermeni Diyasporası "Sözde soykırımın 100'üncü yıl dönümünde" 'ı hedef seçti. Los Angeles'taki mağazalardan Türkiye reklamlarını kaldırttı. Bunlar arasında Anadolu'ya özgü geleneksel kıyafetler giymiş elinde Starbucks bardağı bulunan kadınların yanında Türk lı balonları da vardı. ler, kıyafetlerin kendilerine ait olduğunu iddia etti. Sosyal medyada kampanya başlattı. Bunun üzerine Starbucks yetkilileri "Ermeni müşterilerimize verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz" diyerek Türk bayraklarını ve reklam afişlerini kaldırdı. İşte, Ermenilerin bu çirkin hareketine tepki gecikmedi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün talimatı üzerine, zabıta ekipleri, kentin çok sayıda noktasında faaliyet gösteren Starbucks kafelere Türk bayrağı astı.

KARŞILIK VERDİK
İşletmenin Türkiye'de ve Adana'da da çok sayıda şubesi bulunduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Sözlü, "Ermenilerin tepkisini kabul ederek bu haksızlığa ortak olunmasını da doğru bulmuyoruz. Biz de Adana'da faaliyet gösteren kafenin şubelerine şanlı Türk bayrağımızı asarak, bu
saldırıya karşılık

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.