Bugünkü
Takvim

Erdoğan operasyonu bizzat takip etti

'ın, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun yerinin değiştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonun sevk ve idaresini, gece boyunca bizzat takip ettiği öğrenildi.

  • Güncel
  • 22.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.02.2015 10:38
ABONE OL
Erdoğan operasyonu bizzat takip etti
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre , "Şah Fırat" operasyonunu bizzat takip etti. Erdoğan'ın operasyonun başarıyla tamamlanmasının akabinde Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'ı da ayrı ayrı telefonla arayarak kutladığı öğrenildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, hedeflenen işlemlerin başarıyla gerçekleştirilmesinden dolayı na katılan askerler başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını kutladığı da belirtildi.

"OPERASYONU TAKİP EDİYORUM"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şah Fırat operasyonu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Her türlü takdirin fevkindeki bu başarılı operasyonu gerçekleştiren Hükümetimizi ve Silahlı Kuvvetlerimizi, şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum" dedi.
Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun tahliyesine ilişkin yazılı bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun yeri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı başarılı bir operasyon neticesinde değiştirilmiş bulunmaktadır. Sevk ve idaresini bizzat takip ettiğim, Sayın Başbakanımızın ve Genelkurmay Başkanımızın harekat merkezinden bizzat yürüttüğü bu operasyon, ecdadımızın bizlere emaneti olan Süleyman Şah Türbesini, savaş şartlarının hakim olduğu Suriye'de daha güvenli bir mevkiye nakletmeyi amaçlamıştır. Gece boyu gerçekleştirilen Şah Fırat operasyonuyla, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'ndaki tüm emanetler ve orada görev yapan askerlerimiz, salimen ülkemize getirilmiş bulunmaktadır. Operasyon, devletimizin kararı ve uygulamasıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır" ifadelerini kullandı.
Süleyman Şah'ın naaşının Türk bayrağının dalgalandığı Eşme bölgesine nakl-i kubur ile getirileceğini belirten Erdoğan, "Daha önce iki defa yeri değiştirilmiş olan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu, yine uluslararası hukuk ve anlaşmaların bir gereği olarak yeni mekanında bayrağımızı dalgalandırmaya ve ecdadımızın hatırasını yaşatmaya devam edecektir" dedi.
Erdoğan, operasyonda şehit olan askerin ailesine de başsağlığı dileyerek, "Herhangi bir çatışmanın yaşanmadığı operasyon sırasında, kaza sonucu bir askerimiz şehit düşmüştür. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Her türlü takdirin fevkindeki bu başarılı operasyonu gerçekleştiren Hükümetimizi ve Silahlı Kuvvetlerimizi, şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum" açıklamasında bulundu.

kalan karakter 1000

vardar vardar

bu millet............bu halk.......bu vatan.................sizlerle............Sayın CUMHURBAŞKANIM....!!!..........İNGİLİZLERİ..ANADOLU dan..SÖKÜP ......ATACAĞIZ...!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 22.02.2015 17:30
Merdan Merdan

Muhalefet pazar tatilinde uyurken hükümetimiz operasyon yapıyor.Allah'a şükür ki böyle bir Cumhurbaşkanımız,Hükümetimiz ve de Şanlı Ordumuz var,her yere yetişiyorlar.Büyük devlet işte böyle olur.Allah yar ve yardımcınız olsun.Uzun Adam yolun açık olsun.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır1
cevapla 22.02.2015 14:22
enar enar

Dışardaki Türkiye düşmanları ile içerdeki iflah olmaz satılmış ve hainler bilsinler ki artık bir tampon bölge oluşturulmuştur. Türkiye ilerde ve gerektiğini düşündüğü anda bu bölgeyi genişletecektir. Hiçbir iç ve dış güç bu yeni Türkiye'ye yön veremeyecektir. Boşuna yorulmasınlar. Bize sadece zaman kaybettirebilirler, o kadar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır1
cevapla 22.02.2015 13:07
Ottoman Ottoman

Türkiye Şah Fırat operasyonu ile suriyede tampon bölge oluşturmuştur. Hoca ve Reis'e yakışır zekice bir hamle.

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır2
cevapla 22.02.2015 11:07
mehmet kaplan mehmet kaplan

bizde tebrik ederiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır6
cevapla 22.02.2015 09:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.