Bugünkü
Takvim

li magandalar

lara iniş ve kalkış sırasında tutarak uçuş güvenliğini tehlikeye sokan magandaların son kurbanı olan uçak ile kule arasındaki telsiz konuşması ortaya çıktı

ABONE OL
Lazerli magandalar
Uçakların iniş ve kalkışları sırasında ışığı tutarak uçuş güvenliğini riske sokan "lazer magandaları" geçtiğimiz cuma günü yine iş başındaydı. Atatürk Havalimanı'na cuma akşamı inişe geçen lara Büyükçekmece açıklarında bir gemiden kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından lazer tutuldu.

IŞIK GÖZÜMÜZÜ ALIYOR
Lazer ışığına maruz kalan pilotlardan biri Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'ne "Tam sol kanat altımızda, deniz kenarında sanırım lazer ışığı olabilir, çok büyük bir ışık devamlı olarak havayı tarıyor, gözümüzü alıyor, bilgi" diyerek olayı rapor etti. İlgili birimlere haber verildiği ve iniş için alçalan uçaklara lazer tutan kişi veya kişileri bulmak için bölgede arama çalışması yapıldığı belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.