Bugünkü
Takvim

Soyguncuları böyle korkuttu

Adana'da 18 yaşındaki bir genç, babasına ait markete le baskın yapan 2 yı konserve kutuları ve hesap makinesi fırlatarak püskürttü.

  • Güncel
  • 03.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 03.02.2015 12:48
ABONE OL
Soyguncuları böyle korkuttu
Adana'da 18 yaşındaki , babasına ait markete le baskın yapan 2 yı konserve kutuları ve hesap makinesi fırlatarak engelledi.

Merkez Yüreğir İlçesi'ndeki Karataş Yolu üzerinde İbrahim Portakalkökü'ne ait markete 1 Şubat'ta birinin elinde pompalı tüfek olan 2 kişi geldi. O sırada babasının yerine markette bulunan Süleyman İlker Portakalkökü, üzerine tüfek doğrultup kasadaki parayı isteyen gaspçılara direndi. "Hemen parayı ver" diye bağıran gaspçılara karşı çıkan Süleyman İlker Portakalkökü, masanın ve tezgahın üzerinde bulunan konserve kutularıyla hesap makinesini üzerlerine fırlattı. Yaklaşık 1 dakika boyunca ateş açacaklarını söyleyen gaspçılara karşı koyan Portakalkökü, bir yandan da ellerindeki tüfeği almaya çalıştı.'KORKUMDAN DİRENDİM'
Kasaya ulaşmaya çalışan gaspçılar da, marketteki malzemelerden ellerine geçirdiklerini Portakalkökü'ne doğru attı. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, istedikleri parayı alamayan gaspçılar dışarı çıktıktan sonra havaya ateş ederek kaçtı.

İhbar üzerine polis, gaspçıları bulmak için çalışma başlattı. Gaspçılara direnen Süleyman İlker Portakalkökü, "Babamın dükkana gelmesini beklerken içeri girdiler. Parayı istediler. Direndim, bağırdım. Tüfek doğrultup kafama marketteki malzemeleri attılar. Korkumdan direndim zaten. Bağırınca kaçtılar" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.