Bugünkü
Takvim

" tarafından öldürüldü"

Sabah Gazetesi Yazarı 10 Ağustos'taki Köşk seçimini ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Köşk adaylığını bu sözlerle değerlendirdi.

  • Güncel
  • 02.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 02.07.2014 18:56
ABONE OL
Atatürk CHP tarafından öldürüldü
A Haber'de yayınlanan Medya Dünyası programına konuk olan , " 'nu aday göstereren 'ü ruhen öldürmüştür" dedi.

İşte Kütahyalı'nın açıklamalarından satır başları;

Türkiye yürütmenin başı anlamında Başbakanlık kurumuna veda ediyor. Yürütmenin başı anlamında Başbakanlık kurumu bitmiştir. 11 Ağustos'tan itibaren yürütmenin başı Başbakanlık olmayacaktır. Bugüne kadar anladığımız anlamda Başbakanlar bitmiştir. Başbakan deyince hükümeti yöneten, birçok politikada aktif olan kişiydi, Cumhurbaşkanı da sembolik idi. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti'nde bundan sonra bu aslında yeni bir Türkiye Cumhuriyeti'dir,onu da söylemek lazım. O lafı uyduran kişi sonradan meczup olduğu için onun lafını söylemek istemiyorum ama bir nevi İkinci Cumhuriyet'tir. Bir nevi yeni bir Türkiye Cumhuriyeti aşamasına geliniyor. Bundan böyle yürütmenin başı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'dır.

BAŞBAKAN'IN KİM OLACAĞI SORUSU ANLAMINI YİTİRDİ

1 Eylül 2014 itibari ile yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Bakanlar Kurulu'nu toplayacaktır.Ondan sonra tıpkı Fransa'daki Cumhurbaşkanı gibi devam edecektir. Fransa'nın lideri başkanlardır, Hollande, Sarkozy vesaire. Şu an Fransa Başbakanı kim, kimse bilmez. Dolayısıyla bundan sonra Başbakan kim olacak sorusunun kulis gazeteciliği açısından anlamı olabilir ama kim yürütecek, ne yapacak bu bakından anlamı yok.

CHP ATATÜRK'Ü RUHEN ÖLDÜRMÜŞTÜR

16 Haziran Atatürk'ün ruhen CHP tarafından öldürüldüğü gündür. Atatürk ile ilgisi olmayan, lisede ilk kitabını okudum İhsanoğlu'nun, bilim tarihçisi açısından saygı duyarım ama korkak bir insandır. Ailesi de babası da acılar yaşadığı için. Hemen İslam Teşkilatı Örgütü'nde darbeyi destekledi, Suudi Arabistan güdümüne girdi. Atatürk'ü sevmez. İhsanoğlu'nun akademik kariyerini bilenler bilir ki İhsanoğlu Atatürk'ü sevmez. Bana CHP'li bir yönetici şunu söyledi, Atatürkçü aday koysak yüzde 25. Atatürk'ün kendisini köşke aday koysak yüzde 30 alır dedi. Atatürk'ün kendisini köşke aday yapsak yüzde 30 oy alır diyen CHP bitmiştir artık.

kalan karakter 1000

ozzyy ozzyy

haklı

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır1
cevapla 03.07.2014 08:43
Ezber Bozan Ezber Bozan

Atatürk'ü Basparalelin sülalesi zehirlemistir!

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır2
cevapla 03.07.2014 00:49
Selim Selim

Çatı deklarasyonu,CHP, MHP, DSP, DP ve BTP'nin başkanlarının yüzlerine bakarmısınız,acaba mutluluk halleri varmı,yok sa yapmacık mutluluk görüntüsü mü halka veriyorlar... kendilerini İngiliz Kraliçesinin Charollais koyunları gibi hissediyorlardır..iyi de süt verirerr..

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır2
cevapla 02.07.2014 23:30
hakan hakan

Atatürk ewet öldürülmüştür

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır3
cevapla 02.07.2014 23:23
Cafer Cafer

Ataturku chp icindeki devsirmeler zehirleyip öldurdu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet32
hayır4
cevapla 02.07.2014 21:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.