Bugünkü
Takvim

Onu adam sanmıştık

Bediüzzaman'ın hayattaki son talebelerinden biri olan ullah Yeğin, Gülen'in ABD'deki lobisinin siyasetini desteklediğini savundu. Yeğin "Biz onu bir adam zannetmiştik. Erdoğan'a savaş açan millete savaş açmıştır" dedi.

Onu adam sanmıştık
Bediüzzaman'ın hayattaki 6 talebesinden biri olan ullah Yeğin, 'i ağır sözlerle eleştirdi. Gülen'in ABD'deki lobisinin siyasetini savunduğunu söyleyen Yeğin, "Biz onu sadakatli bir insan zannetmiştik. Bizi yanılttı. Erdoğan'a savaş açan millete savaş açmıştır" dedi. 75 yıldır hizmetinde çalışan Yeğin, 17 Aralık Operasyonu ve sonrasında yaşanan süreç ile ilgili TAKVİM'e konuştu. e uyarılarda da bulunan 92 yaşındaki Yeğin şu açıklamaları yaptı:

ABD GİZLİ SERVİSİ BAŞBAKAN'A DÜŞMAN

İSRAİL LOBİSİNİ DESTEKLİYOR: Bu savaşı ABD gizli servisi ve ABD'deki İsrail lobisi gerçekleştiriyor. Maalesef Fethullah Gülen'i de kandırdılar. Gülen, onların sözünü tekrarlıyor.

BİZİ YANILTTI: ABD'ye gittiğimde görüşmüştüm Gülen'le. O zaman bu meseleler yoktu. Biz onu sadakatli bir insan zannetmiştik. Maalesef bizi yanılttı. Ben olsam onun yerinde, ABD'yi terk ederim. Mecbur muyum ben ABD'nin siyasetini desteklemeye?

ERDOĞAN'IN HİZMETİ DAHA FAZLADIR: ABD gizli servisi ve siyonizm, Başbakan Erdoğan'a düşman. Çünkü Başbakanımız dindardır. Erdoğan'ın bu ülkeye hizmeti, Gülen Cemaati'nden daha fazladır. Her yere okullar, yurtlar, İmam Hatipler açtı. Din dersleri koydu müfredata. Bunu görmezden gelemeyiz.

FETHULLAH GÜLEN'LE ALAKAMI KESTİM

YABANCI GÜÇLER KIŞKIRTIYOR: Ben Gülen'le alakamı kestim. Artık ona bir sözüm yok. Ben onu bir adam zannetmiştim. Yurt dışındaki okullarla ilgili olarak yabancı ülkeler Gülen'i tehdit ediyor. "Ya Başbakan'ı devireceksin ya da okullarını kapatırız" diyorlar. Gülen bu yüzden Başbakanı düşman olarak görüyor. Fethullah Gülen, ABD'de dört duvar arasında kalmış. Ben olsam hepsini feda ederim yine de bu ülkenin aleyhinde faaliyette bulunmam.

CHP İKTİDAR OLAMAZ: Üstad Bediüzzaman 1950'li yıllarda için "Kendi oylarıyla bir daha iktidara gelemeyecek" demişti. Bugünkü gayretler nafile, CHP iktidara gelemez.

MİLLİ İRADEYE HÜRMET EDECEKLER: Adaletle hükmetmek niyetindelerse milli iradeye hürmet edecekler. Bu çizgi Risale-i Nur'a uygun değildir. Dindar hükümete savaş açılamaz. Artık bu millet uyanmıştır.

ERDOĞAN'A SAHİP ÇIKIN: Biz Nurcular olarak Başbakan Erdoğan'ı çok sevdik. İslam dünyası da tüm dindarlar da çok seviyor. Başbakan'ın muvaffak olması için dua ediyoruz. Başbakan Erdoğan'a sahip çıksınlar. Onun çok hizmeti dokundu bu ülkeye. Başbakan'a savaş açanlar bu ülkeye savaş açmıştır.

GÜLEN DÖNEMEZ

Cemaat içindeki insanlar kendi reyleriyle değil Fethullah Gülen'in emriyle hareket ediyor. Gülen de maalesef Pensilvanya'da esir tutulduğu için onu esir tutanların sözlerine uymak zorunda kalıyor. Onun ABD'de kalması için tehdit ve şantaj yapıyorlar. Cemaatin okullarını kapatmakla tehdit ediyorlar. O da elindekini tutmak için kendisine yapılan tehditlere boyun eğiyor. Gelsin Türkiye'ye bu ortamı görsün, Türkiye'de Müslümanlar'ın yaşadığı rahatlığı bir görsün. Ama gelemez. O cesareti gösteremez.

CEMAAT, RİSALE-İ NUR YOLUNDAN SAPTI

Nur Cemaati'nin en önemli altı ismi geçtiğimiz Ocak ayında bir araya gelerek bir bildiri yayınlamıştı. 'in de aralarında bulunduğu Bediüzzaman'ın hayatta bulunan 6 talebesi, birlikte kaleme aldıkları bildiri ile Risale-i Nur yolunun siyaset ile alakası olamayacağını, Gülen cemaatinin ise Risale-i Nur yolundan saptığını belirtmişleri.

Abdullah Yeğin, Said Nursi'yi ilk kez 1940'da ziyaret etti ve bir daha ayrılmadı. Bediüzzaman bir keresinde Yeğin'e "Seni büyük biraderim Molla Abdullah yerine kabul ettim. Sen benim kardaşımsın" dedi.

Yurtlarında ve evlerinde Bediüzzaman'a ait Risaleleri okutan Gülen cemaati, kimseden izin istemeden bu kitaplarda sadeleştirmeler ve tahrifat yaparak Nur Cemaati içinde büyük tepki çekmişti.

ABDULLAH YEĞİN KİMDİR?

Abdullah Yeğin 92 yaşında bir Risale-i Nur talebesi. 16 yaşında iken Kastamonu'da Bediüzzaman ile tanıştı. Nur hareketinin her döneminin canlı bir şahidi oldu. Vefatında Bediüzzaman'ın yanında bulunan birkaç isimden biriydi. Her Risale-i Nur talebesinin evinde bulunan "İlmi, İslami, Edebi, Felsefi; Yeni Lügat" isimli eser Abdullah Yeğin'in kaleminden çıkmıştır. İlerleyen yaşına rağmen tüm Türkiye'yi dolaşarak Risale-i Nurları ve Bediüzzaman'ı anlatmaya devam ediyor. 17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşanan süreç ile ilgili olarak Gülen Cemaati'ne sert eleştiriler yöneltiyor.

İsa TATLICAN


60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

dedektif (Antalya) dedektif (Antalya)

Paralel Yapı olarak adlandırılan ve Ülkemize ihanet etmek için her türlü ittifakı karşıt görüşleri bile olsa,yapan ve yapmaya çalışan bir yapı inanın ki,ne cemaatle,ne dinle ve ne de hizmet hareketiyle alakası vardır.Cemaatçi olarak adlandırılan bu şahsiyetlerine (Paralel yapı) hepsi inanın sanki aynı anadan ve aynı babadan çıkmış gibi davranırlar,kendilerinden olmayan Müslüman kardeşlerimize selam vermediği gibi bu şahsiyetlerin yüz ifadeleri daima soğuk ve düşmanca bir bakışları vardır.Ben,Emniyet Teşkilatında bunlardan çok zarar gördüm,az daha beni ve arkadaşlarımı (Emniyet Amirleri ve polis memurları) ihraç edeceklerdi,inanın çok ama çok acımasızlar,kendilerinden olmayanların gözünün yaşına bile bakmazlar.Sinsilerdir,komploculardır ve çoğu da kriptoludur.Cemaatte öyle bir yapılanma var ki,sanki masonik örgüt yapılanması,daha doğrusu aynı hücre tipi yapılanma var.Ben,Nurcu arkadaşlar içerisinde Okuyucu ve Yazıcıları çok takdir ediyorum,fakat bunlar çok farklı ve nurcu falan değiller

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.12.2014 09:15
KAPTAN KAPTAN

MALESEF BU ÖRGÜTÜN LİDERİ BÖYLE BİR KAREKTERE SAHİP. ALLAH ONU ISLAH EYLESİN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 17.03.2014 23:30
davut davut

haklısınız hacı abim ... bizde millet olarak öyle sanmıştık.. yazıklar olsun...Yıllardır Para için ağlayacağına bundan sonra yaptığı büyük ihanete yansın da ona ağlasın.. ne yazık ki şu anda Yüce Kuran da Araf suresinde belirtilen duruma düşmüş durumda....bu ihanet önce dine karşı yapıldı... yazıklar olsun...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 17.03.2014 21:34
İSMAİL İSMAİL

O AMERİKANYADAKİ ZERZEVAT VAR YA O ZERZEVAT İSLAM TARİHİNDE İBNİ SEBEDEN SONRAKİ EN BÜYÜK MÜNAFIKTIR. İNANLAR BÖYLE BİLSİN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır3
cevapla 17.03.2014 20:25
fetoş benim düşmanım fetoş benim düşmanım

bakın şu fetoş allahın nur varmı ..tam atesiz ..yaşasın haşhaşi hani satılmışlar için cehenem..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 17.03.2014 20:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.