;

Faciayı un dikkati önledi

Teröristlerin, Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında bir haftadır etkin bir şekilde yaptığı yol kesmenin, büyük bir tuzağın planı olduğu öğrenildi.

Faciayı pilotun dikkati  önledi
Bölgede sık sık yol keserek güvenlik güçlerini tahrik edip üzerlerine çekmek isteyen PKK'lı teröristlerin, askerleri taşıyan terlere haince bir kurdukları ortaya çıktı.

Tunceli kırsalında, dağlık alanlarda helikopterlerin inebilecekleri düzlük alanları önceden tespit eden teröristlerin, buralara bomba yerleştirdikleri tespit edildi. 15 kişilik bir grup oldukları belirlenen teröristlerin, Ovacık karayolunda yol kestikten sonra kaçtıkları, alana askeri birlikleri ve helikopterleri çekmeye çalıştıkları anlaşıldı.

Teröristlere yönelik sabah saatlerinde Skorsky tipi helikopterlerle bölgeye gönderilen jandarma özel harekat timleri, dağlık alanda müsait bir zemine indirilmek istendi. Ancak helikopter unun, iniş yapmayı planladığı zemindeki toprak alandan kuşkulanarak iniş yapmaması büyük bir facianın önlenmesini sağladı. Pilot, zemindeki toprağın kazıldığını, bir tuzağın olabileceğini düşünerek, helikopteri alana indirmeyerek geri döndü. Daha sonra alana gelen güvenlik güçleri, zemine, tahrip gücü çok yüksek bir bombanın yerleştirildiğini tespit etti. Bomba, etkisiz hala getirildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor.
Etiketler: , ,
  • 03 Temmuz 2012, Salı 11:44

kalan karakter 1000

sıddık sıddık

kahraman plotumuzu dikkatinden dolayı kutlarım bu hainler hertürlü tuzağı kurarlar uyanıkolmak lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 03.07.2012 22:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.